У день пам’яті сщмч.Костянтина, митрополита Київського, єпископ Боярський Феодосій звершив Літургію і молебень на місці поховання святого

10 листопада, в день мученицької кончини священномученика Костянтина, митрополита Київського, вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій відвідав Лук’янівське кладовище у м.Києві, де у храмі на честь святих Новомучеників і сповідників Руських звершив Божественну літургію.

Його Преосвященству співслужили благочинний Кладовищенського благочиння протоієрей Сергій Вейго, настоятель храму ігумен Валеріан (Головченко), духовенство міста. Після закінчення Літургії владика виголосив проповідь про сповідництво і мучеництво в Церкві, а потім відбулася Хресна хода до місця поховання священномученика Костянтина (Д’якова), митрополита Київського, і багатьох інших киян, невинно убитих у роки безбожного гоніння на віру в ХХ столітті. На могилі священномученика було звершено молебень.

Слухати проповідь:
{mp3remote}http://eptheodosius.church.ua/files/2016/03/2013-11-10a.mp3{/mp3remote}
Історична довідка:

Митрополит Київський, екзарх України Костянтин (Костянтин Григорович Д’яков) народився 21 травня 1871 року в родині священика.
Духовну освіту здобув у Харківській семінарії, після закінчення якої, прийнявши священний сан, став законовчителем харківських середніх навчальних закладів.
У 1923 році був заарештований, але офіційних звинувачень йому пред’явлено не було.
У 1924 році він приймає чернецтво з ім’ям Костянтин. Святішим патріархом Тихоном був висвячений на єпископа Сумського, тимчасово керуючого Харківською єпархією .
12 листопада 1927 стає архієпископом Харківським і Охтирським, а з 1929 року тимчасово займає Дніпропетровську кафедру. 18 травня 1927 владика стає членом Тимчасового Патріаршого Священного Синоду при заступнику патріаршого місцеблюстителя митрополиті Сергії (Страгородському) .
З 1932 р. – екзарх України, з 1934 р. – митрополит Київський.
16 вересня 1937 владика Костянтин знову був звинувачений у “контрреволюційній діяльності”. В обвинувальній довідці навпроти прізвища Д’яков значиться: “… активний член антирадянської контрреволюційної організації церковників-тихонівців”.
10 листопада 1937 загинув під час допиту в Лук’янівській в’язниці.
19 жовтня 1993 Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви митрополит Костянтин був причислений до лику святих, основний день пам’яті святого 1 червня.

Жовтень 2024
« Вер