Єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в храмі, що зазнав нападу вандалів
2 червня 2024 року, в Неділю 5-ту після Пасхи, про самарянину, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Іллінському храмі титульного міста.
Зустрічаючи архієрея, парафіяни обступили свій храм, як турботлива мати з любов’ю обіймає свою хвору дитину. Іллінський храм цього дня своїм виглядом справді нагадував стражденне дитя. Його вікна вибиті камінням, а вибілені стіни зіпсовані патьоками від розбитих курячих яєць.
Вандали не пошкодували святиню. Понівечивши храм, вони вчинили як жорстокі іудеї, які били Христа перед стратою. Але мужні парафіяни не залишили зганьбленого храму, уподібнившись Іосифу з Никодимом і жонам-мироносицям, які не залишили на наругу умертвлене тіло Спасителя. І цього недільного дня віруючі, разом зі своїми пастирями, з радістю зустрічають у рідному храмі архієрея.
На Літургії єпископу Антонію співслужили благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, настоятель храму протоієрей Артемій Налапко і духовенство Корсунського благочиння.
У храмі молилися як парафіяни сплюндрованого вандалами Іллінського храму, так і гонима громада собору на честь Нерукотворного Образу Спасителя, незаконно перереєстрованого в юрисдикцію ПЦУ і насильно відібраного в парафіян рейдерами.
На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Після Літургії архієреєм, духовенством і вірянами було звершено Хресний хід пасхальним чином навколо храму.
Після закінчення молитовної ходи, єпископ Антоній звернувся до парафіян гнаних громад зі словом духовної розради. На прикладі страждань старозавітного праведника Іова, архієрей розкрив значення життєвих скорбот і розповів про те, як скорботи можуть зцілити людину і наблизити її до Господа. Архіпастир підкреслив, що святі отці часто кажуть, що милість Божа пізнається в глибині скорбот.
“Мине час, і кожен із вас зрозуміє справжній сенс цих страждань. Бажаю, щоб Господь змінив ваші страждання на пасхальну радість”, – втішив скорботну паству Черкаський вікарій.
Єпископ Антоній також наголосив, що стародавній Іллінський храм має залишатися для гнаних вірян духовним маяком, бо саме звідси почалося церковне життя на Корсунщині.
Своєю чергою, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко подякував архіпастирю за зміцнюючі та підбадьорливі слова. Священик запевнив парафіян, що незважаючи на тимчасові труднощі, богослужбове життя в Корсуні триватиме.
Після Літургії парафіяни гнаних громад поділилися своїми думками і переживаннями з приводу останніх подій.
“По тому дізнаються всі, що ви Мої учні, якщо будете мати любов між собою” (Ін.13:35), – сказав Спаситель. Називаючи себе віруючими, рейдери не виражають головної чесноти християнина – любові. Адже справжня християнська любов не може проявлятися за допомогою болгарок, кувалд і ломів, якими користувалися загарбники собору”, – мудро сказав один із парафіян головного храму Консуня.
“Важко підібрати слова, що описують нашу скорботу. Ми тільки просимо у Бога милості, щоб Він помилував гонителів Церкви. А нам потрібно потерпіти і, з часом, Господь обов’язково поверне нам втрачену радість”, – трепетним голосом промовила скромна парафіянка вигнаної громади.
Своїми думками поділилася і дружина одного з Корсунських кліриків. Матушка розповіла, що нинішні загарбники собору колись активно перешкоджали його будівництву.
Жінка також зазначила, що з храму вигнали не тільки священиків і парафіян, а й дітей – майбутнє Церкви. При Корсунському соборі діяла недільна школа, в якій навчалося близько 30 дітей різного віку. Тепер вони залишилися без улюбленого храму, в якому діти не тільки вчилися молитися Богу, а й отримували важливі духовні знання.
“Ця страшна подія дуже зблизила і згуртувала православних людей. Ми продовжуємо міцно стояти у вірі та дивитися на Бога. Ми знаємо, що останнє слово залишиться тільки за Ним. Ми стали сильнішими!” – з упевненістю та оптимізмом закінчила своє звернення матушка.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 294
Цей запис також доступний на: Russian