Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій освятив пам’ятний храм-каплицю на місці Медведівського Пустинно-Миколаївського монастиря
12 грудня 2020 року Високопреосвященнійший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив велике освячення храму на честь святителя Миколая Чудотворця на місці Медведівського Пустинно-Миколаївського монастиря, що знаходиться в Чигиринському районі.
Перша документальна згадка про обитель датується 1663 роком. Говориться у ній що ігумен Миколаївської обителі Савватій супроводжував Богдана Хмельницького у Москву, куди настоятель зокрема їхав для збору пожертви на монастир.
Першим суттєвим ударом по життю обителі стала доба «руїни» у 1678 році, коли полчища татар осквернили та пограбували монастир. А у 1711 році обитель повністю прийшла в запустіння і тільки через двадцять років почала повставати з небуття. Але у 1768 році під час селянських повстань по наклепам на обитель повстанцями було вбито частину братії
Що ж стосується унікальності обителі, то окрім ченців які несли молитовні подвиги у цьому місці, звертає увагу на себе дерев’яний Миколаївський собор. Закладка собору відбулась у 1785, а освячення у 1795 р. Собор був збудований у вигляді рівностороннього хреста, та мав п’ять куполів. Головний Вівтар був освячений на честь Святителя Миколая, а бокові на честь архістратига Михаїла та Всіх святих.
У 1931 році дерев’яний собор який простояв 140 років було взірвано. Книги монастирської бібліотеки також були знищеними у вогнищах місцевими комсомольцями-активістами. Усі споруди та навіть фундаменти були вивезені з території колишнього монастиря, а наостанок шукачами скарбів було розкопано могили настоятелів та фундаторів кістки яких були викинуті на поверхню. Таким чином на початок 1950-их років славетна Медведівська обитель залишилась тільки у пам’яті віруючих.
Перед початком владика Феодосій розповів парафіянам про велике значення священнодійств, які звершуються під час освячення, і привітав присутніх з тим, що вони є безпосередніми свідками і учасниками радісної події народження храму Божого.
Після освячення Високопреосвященнійший владика Феодосій у співслужінні кліриків Черкаської єпархії очолив Божественну літургію.
Наприкінці богослужіння владика звернувся до присутніх зі словом проповіді і вручив ордени, медалі і грамоти Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Онуфрія прихожанам, які найбільш активно допомагали святій справі.
Количество просмотров: 429
Цей запис також доступний на: Russian