Выбрать страницу

Інститут Релігійної Свободи нагадує: експерти засудили дискримінаційний законопроект 4511

Інститут Релігійної Свободи нагадує: експерти засудили дискримінаційний законопроект 4511

5 жовтня 2016 року Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України погодив винесення законопроекту № 4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором» на розгляд народних депутатів парламенту.

Даний Проект Закону був зареєстрований 22 квітня цього року. Його ініціатори – 13-ть депутатів ВРУ, у тому числі Петренко О. М., Бригинець О. М., Левус А. М. – пропонуються встановити особливий статус для релігійних організацій, що, буцімто керуються з Росії. Такі організації, вважають нардепи, мають укладати з державними органами договори. Інакше – їх можуть заборонити.

Інститут релігійної свободи в своїй публікації від 6 жовтня 2016 року нагадує, що Головне науково-експертне управління Верховної Ради розкритикувало законопроект № 4511 та закликало парламентарів його відхилити з наступних причин:

  1.     Пропозиція законопроекту щодо надання “особливого статусу” з боку держави для одних релігійних організацій на відміну від інших, а також укладення з ними особливих договорів, може розцінюватись,  як втручання держави у діяльність церкви, що порушує принцип рівності усіх конфесій та свідчить про дискримінацію.
  2.     Кримінальним законодавством вже передбачена відповідальність за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тому не зрозуміло у чому полягає необхідність укладати договір, який містить вищезазначені зобов`язання.
  3.     Абсолютно нереальним виглядає запропонований тримісячний термін подання такими релігійними організаціями необхідних документів для укладання відповідного договору (угоди), адже у разі запровадження такого припису біля 12,5 тис. релігійних організацій не зможуть вчасно виконати ці вимоги через неспроможність Мінкультури обробити таку кількість документів.
  4.     Законопроект не окреслює коло питань, які мають бути з’ясовані в результаті експертної оцінки під час реєстрації/перереєстрації релігійних організацій, та хто саме може виступати у ролі “незалежних спеціалістів”.
  5.     Вимога щодо погодження із Мінкультури всі призначення центрального та регіонального керівництва релігійних організацій порушує конституційний принцип невтручання та відокремленості держави від церкви, а також порушує право на свободу світогляду та віросповідання, закріплений у статті 35 Конституції України.
  6.     Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації» (ч.4 статті 24) вже передбачає обов’язок погодження релігійної діяльності іноземців для усіх релігійних організацій України, на запрошення яких прибувають такі релігійні діячі.
  7.     За змістом проекту не зрозуміло, що автори вкладають у поняття “системне порушення законодавства”, та яким чином мають встановлюватися “факти співпраці з  представниками мілітарно-терористичних  угрупувань” як підстави для припинення діяльності релігійних організацій з особливим статусом.

Заангажована ініціатива, свідомо скерована проти Української Православної Церкви, на тлі лобіювання інтересів «Київського патріархату», неодноразово піддавалася критиці. Зокрема, Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції зробив висновок, що запропонований законопроекту містить ознаки дискримінації за релігійною ознакою. Про це також відзначав у своєму коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.

Незважаючи на це та інші недоліки проекту, озвучені членами Комітету під час обговорення, Комітет ВР з питань культури і духовності підтримав законопроект № 4511. Серед зауважень лунала думка про несвоєчасність даної ініціативи, яка може викликати міжнародний резонанс та привід для інформаційної війни проти України.

Нагадаємо, голова ВЗЦЗ УПЦ повідомив європейські міжнародні організації про позицію Церкви щодо законопроекту №4511.

Про те, що запропоновані зміни вже зазнали критики не лише з боку УПЦ, але й від експертів-релігієзнавців в черговий раз нагадують в ІРС.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Количество просмотров: 104

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!