Єпископ Антоній звершив Літургію в день престольного свята Свято-Онуфріївського Жаботинського монастиря (+ВІДЕО)
25 червня 2023 р., у Неділю 3-тю після П’ятидесятниці та день пам’яті прп. Онуфрія Великого, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Жаботинському Свято-Онуфріївському чоловічому монастирі. Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, намісник обителі архімандрит Єразм (Богданов), благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси протоієрей Олексій Демченко та духовенство Черкаської єпархії.
На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Після Євхаристійного канону, з благословення митрополита Феодосія, єпископ Антоній звершив дияконську хіротонію над іподияконом Борисом Ващенком.
Наприкінці Літургії було звершено святковий Хресний хід навколо монастиря, після якого було відслужено молебень прп. Онуфрію Великому. Після закінчення богослужіння єпископ Антоній звернувся до вірян зі словом проповіді, в якій розповів про подвижницьке житіє шанованого святого.
Архієрей також нагадав пророцтво прп. Онуфрія про занепад духовного життя християн в останні часи. Святий говорив про те, що настане час, коли віруючі житимуть як свині, а ченці – як мирські люди. Але тих, хто залишиться вірним Богу, за словом прп. Онуфрія Великого, Господь прирівняє до подвижників перших століть християнства, пробачивши їхні гріхи і зціливши їхні немочі.
***
“У бажанні духовному ти досяг пустелі, богомудрий Онуфрію, і як безтілесний трудився в ній, працьовитий, наслідуючи пророків Іллю і Хрестителя, і з ангельської руки насолодився Божественними Тайнами. Нині у світлі Святої Трійці разом із ними веселишся. Моли про наше спасіння – тих, хто твою пам’ять шанують!” – такими хвалебними промовами ми прославляємо прп. Онуфрія Великого сьогодні, в день його пам’яті.
Преподобний Онуфрій жив у повній самотності в дикій Фіваїдській пустелі 60 років. Весь тиждень святий, і подібні до нього подвижники, проводили в усамітненій молитві, а в суботу та неділю сходилися разом для псалмоспівів. Ангел приносив святому хліб і причащав його разом з іншими відлюдниками.
Приклад святого, який уподібнився на землі небесним Ангелам, надихав і продовжує надихати багатьох християн, які бажають присвятити себе Богові і послужити Йому в чернечому чині. На честь прп. Онуфрія Великого названо і усамітнений монастир у Черкаській єпархії, розташований на лоні природи, далеко від мирської суєти. Сьогодні братія обителі урочисто відзначає престольне свято.
Документальні згадки про монастир простежуються з 1-ї пол. XVIII ст. Назва Онуфріївського монастиря “Жаботинським” пов’язана з розташуванням його на північний схід від с. Жаботин. У 1758-1764 рр. в обителі звели дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці. У 1778 р. у ньому було освячено бокові приділи: південний – на честь Всіх святих і північний – на честь свт. Миколая Мирлікійського. У 1798 і 1861-1865 рр. храм оновили, водночас у 1798 р. приділ Всіх святих було перейменовано на честь св. вмц. Варвари. З 1878 р., на продовження традиції Києво-Печерської Лаври, над Царськими вратами знаходився образ Успіння Божої Матері, який періодично опускали для цілування прочанами.
З 1732 р. збереглися відомості про монастирський дерев’яний храм прп. Онуфрія Великого, який згорів у 1802 р. У 1809-1812 рр. його змінив однойменний кам’яний храм, з дзвіницею. У 1904 р. у цьому храмі було влаштовано південний приділ на честь Покрови Пресвятої Богородиці.
До цього дня вцілів тільки Свято-Онуфріївський храм. Поблизу обителі збереглися чернечі печери, у яких 2008 р. на місці старовинної каплиці влаштовано підземний храм.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 74
Цей запис також доступний на: Russian