Божественна літургія в Неділю 14-ту після П’ятидесятниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси (+ВІДЕО)

10 вересня 2023 р., у Неділю 14-ту після П’ятидесятниці, свято прп. Іова Почаївського та Собору прп. отців Києво-Печерських, що в Дальніх печерах спочивають, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси.

Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після закінчення Літургії єпископ Антоній звернувся до парафіян собору з архіпастирським словом. Архієрей розкрив духовний зміст євангельської притчі про шлюбний пир, яка була прочитана на недільному богослужінні. На спільну думку святих отців, під шлюбним одягом для гостей весільного торжества, слід розуміти чесноти, в які повинен бути одягнений кожен християнин, що приходить до Бога. Головною з чеснот, за словом архієрея, є смирення.

“Якщо людина не матиме смирення, поваги і благоговіння до Церкви та її традицій, якщо вона приходитиме в Церкву тільки для того, щоб змінити її на догоду своїм пристрастям, – настане велике лихо”, – впевнений архіпастир. На закінчення проповіді єпископ Антоній закликав вірян щиросердно каятися у своїх гріхах, виправлятися і берегти все те, що зберігає Церква для нашого спасіння.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024