Єпископ Боярський Феодосій звершив заупокійну Літургію та панихиду по за новопреставленою схимонахинею Вірою | ЧЕРКАСЬКИЙ БЛАГОВІСНИК

Выбрать страницу

Єпископ Боярський Феодосій звершив заупокійну Літургію та панихиду по за новопреставленою схимонахинею Вірою

Єпископ Боярський Феодосій звершив заупокійну Літургію та панихиду по за новопреставленою схимонахинею Вірою

15 липня, в 40 день після кончини схимонахині Віри (Чмихової), з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій звершив Божественну Літургію в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських на Південному кладовищі м.Києва.

Преосвященному владиці співслужили настоятель храму протоієрей Сергій Антонюк та духовенство столиці. Після закінчення Літургії єпископ Феодосій вимовив проповідь та передав в дар храму ковчег з часткою мощів преподобного Кукші Одеського – духовного отця схимонахині Віри.

Аудіопрогравач

Також на могилі схимниці була звершена заупокійна панихида, після якої відбулася спільна поминальна трапеза. Усі, хто прийшов помолитися за упокій блаженноспочилої матушки Віри отримали пам’ятні альбоми з її життєписом і фотографіями.

Схимонахиня Віра (Чмихова)
1930-2016 

Схимонахиня Віра народилася в 1930 р. і була духовною дочкою преподобного Кукші Одеського. Будучи сиротою, з дитячого віку вона часто перебувала поруч з преподобним, подорожуючи по місцях його служіння: в Києво-Печерську та Почаївську Лаври, Одеський Успенський і Хрещатицький монастирі. За свідченням очевидців, дівчинка Маргаритка – майбутня схимонахиня Віра, була одним з улюблених духовних чад святого Кукші. Преподобний за життя благословив її на прийняття чернечого постригу.

Після того, як святий відійшов у Вічність, з його благословення, матушка все життя прожила у Львові, будучи прихожанкою Свято-Георгіївського храму. Її добре знали і любили священнослужителі, чернецтво та миряни зі Львова, Одеси, Чернівецькій єпархії, Почаєва, монастирів Святої Землі – Горненського та Марії Магдалини, а також численні чада преподобного Кукші. Пам’ятають її як Маргариту, потім монахиню Варвару і, нарешті, у великій схимі – Віру.

Всі хто знав її, можуть засвідчити, що, по передреченому преподобним Кукшою, вона до глибокої старості залишалася наївною і чистою дитиною. Матушка завжди була радісною і співпереживаючою, люблячою богослужіння і молитву, віддаленою від світу і того, що в світі (1-е Іоанна 2: 15-17). Вона жила виключно церковним, духовним життям: глибокою вірою, безперервною молитвою, причастям святих Христових Таїн, відвідуванням святих місць, духовним спілкуванням з оточуючими, їх утішанням, зміцненням у вірі. Ніщо інше її не цікавило, ні про що інше вона навіть не знала.

Останні кілька місяців свого земного життя, в зв’язку з важкою хворобою, схимниця провела в Києві. Напередодні своєї смерті, в Неділю про сліпого, будучи прикутою до інвалідного крісла, схимонахиня Віра молилася на Літургії та причащалася святих Христових Таїн в Хрестовоздвиженському храмі м. Києва, брала участь в останній Пасхальній Хресній ході. На наступний день, прийнявши таїнство Соборування і ще раз причастившись святих Христових Таїн, матушка тихо і мирно відійшла до Господа під час акафісту Почаївській іконі Божої Матері, який виконував у запису братський хор Почаївської Лаври.

На третій день після кончини – в день віддання свята Світлого Христового Воскресіння – Пасхи відбулося відспівування і поховання схимонахині Віри по Пасхальному чину. Заупокійну Літургію та відспівування в храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських на Південному кладовищі м. Києва звершив вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій у співслужінні духовенства.

Похована схимонахиня Віра на Церковному секторі Південного кладовища в м. Києві (Центральна алея, ділянка 36 А, ряд 16, місце 5). Молитовне поминання матушки Віри планується звершувати щорічно – в день віддання Пасхи на Південному кладовищі столиці. Запрошуємо в цей день всіх, хто знав схимницю за життя, хто дізнався про неї після праведної кончини, кому вона допомогла своєю любов’ю, словом утішання або молитвами.

Количество просмотров: 198

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Апрель 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!