Літургія у свято Винесення Чесних Древ Хреста Господнього і свв. мчч. Маккавеїв в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси (+ВІДЕО)
14 серпня 2023 р., у свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього і свв. мчч. Маккавеїв, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси.
Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк і духовенство собору.
На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Після заамвонної молитви архієреєм було прочитано молитву на освячення меду і зілля нового врожаю.
На завершення Літургії єпископ Антоній звернувся до прочан з архіпастирським словом. Владика привітав парафіян кафедрального собору зі святим і радісним днем початку Успенського посту, надавши архіпастирське благословення на проходження душеспасительного шляху утримання. Архієрей закликав вірян у дні посту частіше відвідувати храм, частіше причащатися Святих Христових Тайн і звертати свої молитви до Пресвятої Богородиці – Заступниці за всіх людей перед Престолом Божим.
***
Сьогодні Церква відзначає свято Походження (винесення) Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього і семи мучеників Маккавеїв. У стародавньому Константинополі на початку серпня часто вирували різні епідемії. Тому, було ухвалено рішення виносити в цей час із царської скарбниці Хрест Христовий і покладати його в Софійському храмі для поклоніння християнами. За молитвами біля святині, багато хто отримував зцілення від хвороб.
Історія мучеників Маккавеїв сягає ще далі – у 166-й рік до Різдва Христового. Тоді сирійський правитель Антіох Епіфан почав гоніння на іудеїв, які відмовилися приймати язичницькі звичаї. Серед таких сміливців був і старець Єлеазар з учнями – братами Маккавеями та матір’ю їхньою Соломонією. На очах у сильної духом жінки, семеро синів прийняли найжорстокіші муки і смерть за віру. Над їхніми тілами в подячній молитві померла і мати.
Через муки Спасителя на Хресті і через страждання святих мучеників загартувалася Церква, що стала оплотом боротьби добра зі злом: запеклої битви, переможцем у якій завжди залишається Бог. Хресне Древо і зараз нагадує вірянам про подвиг Відкупителя, надихаючи на боротьбу з “духами злоби піднебесної” (Еф. 6:12).
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 52
Цей запис також доступний на: Russian