Митрополит Феодосій молитовно відзначив День Ангела

16 травня 2024 року, у свято преподобного Феодосія Печерського, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій молитовно вшанував пам’ять свого небесного покровителя – ігумена Києво-Печерської Лаври, родоначальника чернецтва на Русі.

Перед початком богослужіння тезоіменитого архієрея перед будівлею єпархіального управління тепло і душевно привітали учні Черкаської православної гімназії на честь прп. Сергія Радонезького.

Потім Високопреосвященніший владика очолив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси у співслужінні вікаріїв – архієпископа Золотоніського Іоанна та єпископа Корсунь-Шевченківського Антонія, а також духовенства єпархії.

На Літургії молилися ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії з сестрами.

Після закінчення Літургії секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, від імені духовенства, привітав владику Феодосія з Днем Тезоіменитства, побажавши йому міцності сил, душевного й тілесного здоров’я та безперестанної допомоги Божої в нелегкому архіпастирському служінні.

Подякувавши протоієрею Василію за привітання, митрополит Феодосій наголосив, що святкове богослужіння, на якому молилося духовенство Черкаської єпархії, ігуменії монастирів та численні миряни, видимим чином являють єдність черкащан у Христі та в лоні канонічної Православної Церкви.

Після цього тезоіменитого владику вітали вихованці Духовно-просвітницького центру Черкаської єпархії. Діти передали митрополиту Феодосію світлі, пасхальні побажання, прочитавши вірші та заспівавши духовні піснеспіви.

Після виступу маленьких парафіян митрополит Феодосій преподав їм архіпастирське благословення. “Ви – квіти православної віри і наше майбутнє. Дивлячись на вас, ми можемо бути впевненими, що Православ’я в нашому народі має велике майбутнє!” – підкреслив Черкаський митрополит.

Після закінчення святкового богослужіння, владика Феодосій приймав сердечні вітання з Днем небесного покровителя від своєї пастви.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Июнь 2024