Митрополит Феодосій звершив Літургію в Неділю про самарянку в кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

2 червня 2024 року, в Неділю 5-ту після Пасхи, про самарянку, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Його Високопреосвященству співслужили благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, ключар кафедрального собору протоієрей Олексій Демченко та духовенство собору.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії навколо кафедрального собору було звершено Хресний хід пасхальним чином, перед яким митрополит Феодосій звернувся до пастви з проповіддю. Розповівши про те, як самарянський народ увірував у Христа після зустрічі з Ним, архієрей звернув увагу на необхідність особистого богопізнання для спасіння душі.

Черкаський митрополит також наголосив, що “джерело води, що тече в життя вічне” (Ін. 4:14), про яке говорив Спаситель самарянці, людина може знайти тільки в благодатних Таїнствах Церкви Христової. “Без благодаті Святого Духа, яку християнин отримує в Церкві, людина стане самотньою, знедоленою і нещасною. У її душі запанує пекло”, – підкреслив владика.

Виходячи з високого призначення Православної Церкви, архієрей порівняв її з дорогоцінною перлиною, яку віруюча людина завжди готова захищати від наруги. “Для нас, віруючих, Церква, Господь і Його благодать – понад усе!” – завершив своє слово митрополит Феодосій.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Жовтень 2024