Выбрать страницу

Молитва за сім’ю на Шполянщині (+ВІДЕО)

В мальовничому та усамітненому місці на Черкащині, оточена лісами і озерами, стоїть древня обитель – Свято-Миколаївський Вознесенський Лебединський жіночий монастир.

За переданням, заснували цю обитель в 1779 році монахині Магдалина і Трифілія та інокині Дарія і Февронія, які перейшли з молдавського Свято-Успенського Калатурського монастиря, пограбованого і спаленого турками.
В пошуках нового місця подвигу йшли сестри Лебединським лісом, де й зупинилися на ночівлю. Вночі їм було видіння: святитель Миколай благословляв їх заснувати тут монастир. Зранку пішли сестри до струмка по воду і знайшли в ньому ікону свт.Миколая Чудотворця. Це було підтвердженням Божого благословення.

Саме це місце – міцна духовна фортеця на Шполянщині, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія було обране для проведення З’їзду сімей священнослужителів Смілянського та Шполянського благочинь Черкаської єпархії 3 та 4 жовтня 2022р.

Урочисто зустрічали в монастирі ікону святих благовірних князя Петра і княгині Февронії Муромських з частками їх мощей: під спів насельниць обителі та мелодійне звучання дзвонів святиня була занесена до Свято-Миколаївського храму монастиря.

Кожна справа має розпочинатися з молитви. Тож після частування гостей простими, але смачними монастирськими стравами, було звершене вечірнє богослужіння – всенічне бдіння з літією напередодні дня пам’яті свт.Димитрія Ростовського.

Кожен, хто приходить в обитель, відчуває особливий трепет, бачачи як благодатна сила Божа, що в немочі звершується (2 Кор. 12:9), притягує до себе чаючих спасіння і духовної втіхи.

Наступного дня, 4 жовтня, о п’ятій годині ранку солодкі сни дітей перервав дзвіночок – це сестри обителі обходили монастирські корпуси і будили насельниць і гостей на молитву та послух.

Після ранкових молитв і полуночниці, біля мощей преподобного Аввакума, сповідника Черкаського, відбулося помазання святим маслом з невгасимої лампади.

Спочатку мощі преподобного знаходилися в монастирі на честь Різдва Пресвятої Богородиці м.Черкаси. Але восени 2007 року прп.Аввакум чудом сповістив нині покійного митрополита Черкаського і Канівського Софронія про бажання перебувати мощами в Лебединському монастирі, де було останнє місце служіння преподобного. 8 липня 2008 року, в день преставлення прп.Аввакума (+ 1964) мощі святого були урочисто перенесені до Лебединського монастиря.

«Радуйтеся святии и преславнии чудотворцы, Петре и Февроние», – високо під купол храму милозвучно і молитовно підносився приспів акафісту святим покровителям сімей і, здавалося, линув прямо до Неба.

Після акафіста соборну Божественну літургію очолив благочинний Смілянського округу прот.Георгій Пограничний.

За богослужінням учасники форуму підносили свої посилені молитви до Бога за мир, за Україну, за сім’ї та родини, а найголовніше – всі об’єдналися навколо однієї Євхаристійної Чаші.

По завершенні Літургії був відслужений молебень за сім’ю, після якого голова Відділу у справах сім’ї Черкаської єпархії прот.Іоанн Чічіна звернувся до присутніх зі словом проповіді та привітав співробітника Сімейного відділу свящ.Димитрія Щербо з 33-річчям та Днем небесного покровителя.

В знак вдячності за проведення З’їзду на території Лебединської обителі та гостинний прийом, настоятелька монастиря ігуменя Ніколая отримала подяку від Сімейного відділу та зазначила: «Дехто задається питанням, чому молитва за сім’ю звершується в монастирі? Нічого дивного, адже монастир – це справжня велика сім’я, а її покровителі – святі благовірні кн.Петро і кнг.Февронія, наприкінці життя прийняли чернечий постриг. Тому святе подружжя являється і покровителем чернецтва»

Також подяки за внесок у збереження традиційних сімейних цінностей отримали священнослужителі – учасники форуму.

Після богослужіння для дітей настав час дозвілля, а для дорослих – спілкування та обмін досвідом.

Сестри монастиря провели для дітей захоплюючу екскурсію територією обителі. Вони дізналися про особливості ведення монастирського господарства, відвідали дзвіницю, пасіку, корівник, ласували щойно виготовленими вершками.

Після смачної святкової трапези всі вирушили до цілющого джерела, розташованого поруч з монастирем.

Це джерело було відкрите ще Константинопольским патріархом Афанасієм Пателарієм, Лубенським чудотворцем. З 1634 по 1652рр. свт.Афанасій перебував на Константинопольській патріаршій кафедрі і Солунській митрополії. Перебуваючи в Москві по церковним справам, святитель в 1654р. вертався в Молдову через Україну. За переданням, проїжджаючи Лебединським лісом, святитель зажадав води і, помолившись Богу, вдарив жезлом в землю і на тому місці з’явилося джерело.
Доїхавши до Мгарського чоловічого монастиря, що на Полтавщині, святитель Афанасій відчув погіршення здоров’я, зупинився в обителі, де невдозі преставився і був захоронений в сидячому положенні біля вівтаря Преображенського храму. Нині нетлінні мощі святителя знаходяться в Харківському Благовіщенському соборі.

З Лебединської обителі учасники З’їзду вирушили до Свято-Миколаївського храму м.Шпола, де перед іконою благовірних Петра і Февронії був звершений молебень за сім’ю з читанням акафісту святим.

Шполянщина – це географічний центр України. Тож бажаючі мали змогу відвідати унікальний арт-об’єкт «Серце України». Комплекс складається з розташованої під склом скульптури серця та 25 пар крил, які символізують всі регіони нашої Батьківщини.

На завершення духовенство з дружинами та дітьми підвели підсумки зустрічі за чаюванням.


Количество просмотров: 95

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!