Выбрать страницу

Єпископ Боярський Феодосій звершив освячення хреста на купол храму в Київському слідчому ізоляторі

Єпископ Боярський Феодосій звершив освячення хреста на купол храму в Київському слідчому ізоляторі

osvjashhenie-i-ustanovka-krestaЗ благословення Блаженнішого Митрополита Київського України Володимира, в Київському слідчому ізоляторі, що на Лук’янівці, освячено та встановлено хрест на бані споруджуваного Миколаївського храму. Освячення звершив Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій, керуючий Північним вікаріатством столиці.

На заході були присутні начальник управління Державної пенітенціарної служби в м. Київській області генерал-майор внутрішньої служби О.Й.Сайко, начальник Київського слідчого ізолятора полковник внутрішніх справ Р.Й.Родчи, голова Синодального УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної (тюремної) системи протоієрей Віктор Яценко, благочинний другого Шевченківського благочиння протоієрей Анатолій Затовський, адміністрація ізолятора, обслуговуючий персонал, що відбуває строк покарання.

Звертаючись після освячення до присутніх, єпископ Феодосій передав привітання та благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського України Володимира та вимовив проповідь про значення храму Божого та сили Таїнств Церкви в житті людини, особливо що перебуває в скорботі.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА.
Київський слідчий ізолятор – початково, у XVIII столітті – Київська тюрма, знаходилась на території оборонного спорудження та Печерської фортеці називалась Київським тюремним замком.
У 1863 році було освячено тюремний храм на честь праведного Іова Багатостраждального. До обіду храм відвідували мешканці Лук’янівської слобідки, а після обіду ув’язненні. Опікувалися цим храмом найкращі представники громади того часу. Храм виконував свої до приходу Радянської влади.
В період з жовтня 1897 року по серпень 1902 року були заарештовані та тримались у в’язниці члени Київського “Союзу боротьби за визволення робочого класу” на чолі з Урицьким М.С., який став відомим діячем Української Радянської Республіки. Богомолець Софія народила сина, який Президентом академії наук УРСР.
В серпні 1902 року утримувались Марія Ганна Ульянови (сестри Леніна), в лютому цього року був заарештований та утримався у в’язниці Д.Ульянов. Після Жовтневої революції в київській в’язниці утримувався український діяч-демократ письменник Вінніченко, а за радянських часів проходили етапом до Сибіру Чорновіл В.М., Лук’яненко Л., Стус та українські політичні З часів утворення незалежної української держави кримінально-виконавча система запросила до участі в процесі перевиховання ув’язнених представників релігійних організацій.
Представники Української Православної Церкви кожного тижня проводять заняття, на яких читаються та транслюються фільми духовно – релігійного характеру. На великі свята як Різдво, Великдень, Трійця та проводяться святкові служби , час яких ув’язнені та засуджені отримують подарунки.
Протягом останніх років в слідчому ізоляторі утримується в середньому 2800-3800 ув’язнених.

Количество просмотров: 349

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!