Релігійна громада Іоанна Хрестителя с.Хутори нагороджена відзнакою «ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ» (+ВІДЕО)

11 вересня 2022 року, в день пам’яті Усікновіння глави Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, після святкової архієрейської Божественної літургії в Іоанно-Предтечівському приділі храму Всіх святих, в землі Черкаській просіявших, що знаходиться в с.Хутори Черкаського благочиння, місцева релігійна громада отримала від Керуючого Черкаською єпархією митрополита Феодосія високу нагороду – відзнаку «ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ». Високої нагороди парафія храму удостоєна за вірність канонічній Українській Православній Церкві, яку за останні місяці проявили парафіяни на чолі з настоятелем протоієреєм Олегом Капітоновим, відстоюючи свою віру та захищаючи свій храм від посягань сторонніх осіб.

Вручаючи нагороду, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій в своєму слові про перемогу Правди над неправдою, на прикладі пророчого служіння та мученицького подвигу Іоанна Хрестителя, звертаючись до парафіян, зазначив: «Сьогодні мені дуже приємно свідчити перед усіма людьми, що релігійна громада цього храму, наслідуючи свого небесного покровителя, стоїть за Правду. Пройшов місяць, як ви, незважаючи на наклепи та безпідставні звинувачення, відстояли свій храм, відстояли святу Правду того, що саме тут, в канонічній Православній Церкві є благодать і апостольське спадкоємство, відстояли правду про те, що сами ви – парафія, справжня релігійна громада на честь Іоанна Хрестителя на чолі зі своїм настоятелем прот.Олегом будували, будуєте і благоприкрашаєтє цей храм. Ви змоги відстояти Правду перед зовнішнім світом, і Ваше відстоювання Правди – це приклад, який сьогодні є зразком для багатьох інших парафій Черкащини».

Нагадаємо,
31 липня 2022 року представники «ПЦУ» під час недільного богослужіння влаштували провокацію в храмі на честь Іоанна Хрестителя с.Хутори Черкаської єпархії Української Православної Церкви.
Розхитати ситуацію не вдалося, тож задля реалізації своїх намірів, прихильники «ПЦУ» організували в сільському Будинку культури незаконні збори територіальної громади (які не мають в цьому питанні жодної юридичної сили), щоб «перевести» релігійну громаду храму на честь Іоанна Хрестителя Української Православної Церкви до структури Думенко (ПЦУ).
Натомість, в Свято-Іоаннівському храмі відбулися справжні, легітимні збори вищого керівного органу юридичної особи – релігійної громади на честь Іоанна Хрестителя – Парафіяльні збори релігійної громади, в яких взяли участь всі її члени, по реєстраційному списку Зборів (книзі членів парафії).
На засіданні Зборів парафіяни одностайно висловили щире і беззаперечне бажання не змінювати юрисдикцію і залишатися вірними канонічній Українській Православній Церкві під омофором Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а також відкинути будь-які рейдерські зазіхання сторонніх осіб на статутні документи та майно парафії. Питання було проголосоване одностайно.

Вересень 2024
« Сер