Выбрать страницу

Урочистості на честь Козельщанської ікони Пресвятої Богородиці в Красногірському монастирі (+ВІДЕО)

5 березня 2024 року, у свято Козельщанської ікони Пресвятої Богородиці, на запрошення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія та благословення митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, вікарій Ніжинської єпархії єпископ Ладанський Феодосій звершив Літургію у Свято-Покровському Красногірському жіночому монастирі.

Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, благочинний Драбівського округу протоієрей Димитрій Івануса, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок, духовенство монастиря та гості у священному сані.

У храмі молилися настоятелька обителі ігуменія Арсенія з сестрами та ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії.

На Літургії було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь. Також були піднесені сугубі молитви за якнайшвидше одужання керуючого Черкаською єпархією митрополита Феодосія.

Наприкінці богослужіння було звершено молебень перед Козельщанським образом Божої Матері. Історія ікони веде свій початок з XV століття, коли вона була написана в Італії, а потім перевезена в Російську імперію, на Полтавщину.

У XIX столітті ікона була сімейною святинею графського роду Капністів і прославилася безліччю чудотворінь. У 1881 р. її перенесли для молитовного вшанування в окрему каплицю, на місці якої незабаром утворився жіночий монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці.

Після закриття обителі 1949 року образ був вивезений ігуменею Феофанією і насельницями у Свято-Миколаївський Лебединський монастир. А коли в 60-х роках XX століття радянська влада закрила і цю обитель, черниці перевезли ікону до Красногірського Золотоніського монастиря, де вона перебуває донині.

Після молебню єпископ Феодосій звернувся до прочан зі словом духовної настанови. Архієрей наголосив, що все життя Пресвятої Богородиці проходило в молитві, послуху, праці та читанні Священного Писання.

За святе життя ім’я Божої Матері було навіки вписано в християнський Символ віри. За словом архіпастиря, цей звід догматів має стати “духовним паспортом” віруючої людини, який вона наприкінці земного життя пред’явить на небесному “блокпості”. Тому, на думку владики, важливо не тільки розуміти сенс кожного члена Символу віри, а й пропускати його через свою душу, втілюючи в життя.

На завершення проповіді, єпископ Феодосій подякував митрополиту Феодосію за запрошення на святкові урочистості, а матушці ігуменії – за гостинну зустріч, і преподав усім вірянам архіпастирське благословення.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 89

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!