На урочистостях з нагоди Дня Хрещення Русі єпископ Боярський Феодосій був возведений в сан архієпископа (+ВІДЕО)

28 липня, у день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, День хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужив єпископат майже з усіх єпархій УПЦ – 73 архієреї, а також насельники та гості Лаври у священному сані. За богослужінням молилися тисячі парафіян та прочан, які приїхали до Києва на ювілейне свято з усіх регіонів держави, а також зарубіжні делегації з Білорусії, Молдови, Румунії, Греції.

Під час малого входу за заслуги перед Українською Православною Церквою та до Дня Хрещення Русі Предстоятелем в сан митрополита були возведені архієпископи: Ізюмський і Куп’янський Єлисей, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Ніжинський і Прилуцькийу Іриней, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. В сан архієпископа були возведені єпископи: Львівський і Галицький Філарет, Боярський Феодосій, вікарій Київської митрополії, Новокаховський і Генічеський Філарет, Ірпінський Климент, вікарій Київської митрополії.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді, у якому розповів про вибір рівноапостольним князем Володимиром віри православної для руського народу та про його особисте преображення після святого хрещення. Предстоятель закликав всіх вірних «намагатися бути гідними послідовниками святого предка». «Рівноапостольний князь Володимир для нас є не тільки просвітителем і хрестителем, а й прикладом того, як Божа Благодать може найлютішого грішника перетворити на “красне сонечко”».

За Літругією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Нагадаємо, вчора, з нагоди Дня Хрещення Русі та пам’яті святого великого князя Володимира, на Володимирській гірці у Києві Предстоятель УПЦ очолив велелюдний молебень та Хресний хід з 11-ма чудотворними іконами та мощами та образом святого князя вулицями столиці. В урочистостях взяли участь близько 100 тисяч вірян.

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх вірних Української Православної Церкви з Днем Хрещення Русі, а також прикликав Боже благословення на усіх присутніх.

Цього дня, згідно особливого благословення Предстоятеля, всі вірні УПЦ о 12:00 прочитали молитву «Отче наш» 12 разів з додаванням таких слів: «Господи помилуй нас, прости наші гріхи і благослови Україну і народ наш миром». А у всіх монастирях і храмах в цей час був звершений колокольний дзвін «Благовіст».

Напередодні Предстоятель очолив урочисте всенічне бдіння також на соборній площі в Лаврі. А молитва паломників до Пресвятої Богородиці у святій обителі продовжувала лунати всю ніч. У Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври безперервно здійснювалося читання акафістів перед 11 чудотворними образами. Усі охочі мали змогу вклонитися святиням.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ