У день пам’яті прп.Антонія Печерського архієпископ Боярський Феодосій співслужив Предстоятелю у Києво-Печерський Лаврі (+ВІДЕО)

23 липня 2018 року, у день пам’яті преподобного Антонія Печерського, начальника усіх руських ченців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), сонм архієреїв Української Православної Церкви, а також духовенство Лаври, гості монастиря у священному сані.

На Малому вході за багатолітні труди на благо Української Православної Церкви Предстоятель возвів у сан митрополита архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора.

Після читання Святого Євангелія до численних паломників та парафіян Києво-Печерської обителі зі словом проповіді звернувся митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Високопреосвященніший владика розповів про преподобного Антонія Печерського та суть чернечого подвигу. “З того малого, що ми знаємо про преподобного Антонія, ми вже можемо зробити висновок, що ця особистість була винятковою. Небагато хто від народження знає, чого йому прагнути у житті. Антоній Печерський з самого юного віку знав, що хоче присвятити своє життя молитві та чернечому подвигу, і це його рішення не в останню чергу пов’язано з подією хрещення Русі. Чернецтво є тими легенями тіла Церкви, через який в цей містичний організм проникає повітря Божої благодаті”, – зазначив Високопреосвященний владика.

Після Божественної літургії Предстоятель очолив молебень преподобному Антонію. Блаженніший владика від імені усіх архієреїв, духовенства та вірян привітав з днем небесного покровителя Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія. Владика Антоній виголосив подячне слово.

На завершення Архіпастир привітав усіх зі святом, побажав вірним щастя, здоров’я та Божого благословення, а також окремо привітав усіх, хто носить ім’я преподобного Антонія.

Дивіться більше фото на сайтах: news.church.ua, mitropolia.kiev.ua, lavra.ua, kdais.kiev.ua

« Мар