Архієпископ Феодосій провів розширену нараду з благочинними та головами відділів Черкаської єпархії

1 березня 2021 року в єпархіальному управлінні під головуванням Високопреосвященнішого архієпископа Феодосія відбулася робоча нарада з благочинними та головами профільних відділів Черкаської єпархії. У своєму вступному слові владика зауважив, що ця нарада саме у такому розширеному форматі проводиться уперше з часу заснування єпархіальних відділів, яких на сьогодні налічується 9 разом з єпархіальним Судом.

Учасники наради обговорили актуальні питання церковного сьогодення, в тому числі юридичні аспекти сучасного парафіяльного життя.

Владика Феодосій оголосив свій Указ, згідно з яким протоієрея Василія Вознюка призначено духівником Черкаської єпархії: він координуватиме щорічну сповідь усього єпархіального духовенства, що звершуватиметься під час Великого посту, та прийматиме ставленицькі сповіді та присяги кандидатів на висвячення в священний сан.

Владика проінформував присутніх про розпочату роботу зі створення на базі Черкаської єпархії православної гімназії імені святого преподобномученика Макарія, де навчатимуться діти не лише з сімей священиків, але всі, хто прагне здобути початкову та середню освіту в церковному навчальному закладі. Гімназія діятиме за відповідною ліцензією, а випускники закладу отримуватимуть атестати загальношкільного зразка.

До відома учасників наради доведена інформація про початок збирання коштів для увічнення пам’яті спочилого митрополита Софронія. Цим коштом планується облаштувати місце поховання видатного архієрея та встановити пам’ятник біля Архангело-Михайлівського кафедрального собору. Архієпископ Феодосій підкреслив, що це робиться з метою надати можливість внести свою лепту кожному вірному Черкаської єпархії, кому дорога пам’ять про спочилого митрополита Софронія. Владика Феодосій закликав бізнесменів, політиків та державних службовців, які знали та любили владику Софронія, підтримати цю добру ініціативу.

На нараді також обговорено низку інших робочих питань.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Фев