Выбрать страницу

Архієпископ Боярський Феодосій взяв участь у роботі конференції Синодального відділу у справах сім’ї (+ВІДЕО)

Архієпископ Боярський Феодосій взяв участь у роботі конференції Синодального відділу у справах сім’ї (+ВІДЕО)

14 травня 2018 року, напередодні Міжнародного дня сім’ї, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія  у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбувся форум «Біоетичні аспекти духовного і фізичного здоров’я сім’ї та особистості». 

Під час роботи форуму були розглянуті наступні питання: ювенальні технології; гендерні програми; “Про це” для дітей дошкільних навчальних закладів, освітянські нововведення; сурогатне материнство; еко-запліднення; захист життя ненароджених дітей (профілактика абортів); трансплантологія, евтаназія; духовно-моральне виховання дітей, як фундамент здорової сім’ї.

Традиційно робота форуму розпочалася з молебню перед доброю справою. На цей раз для роботи в конференції було зареєстровано більше сотні учасників з різних куточків України. Очолив захід Глава Місії, Високопреосвященніший архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

На початку пленарного засідання було зачитано вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. З вітанням до присутніх звернувся голова Місії архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

Після привітання архієпископа Пантелеймона, слово було надано вікарію Київської митрополії архієпископу Феодосію, голові Церковного суду Київської єпархії, який привітавши учасників конференції, акцентував увагу на біоетичних проблеми які виникають в різних соціальних верствах жителів столиці. Також владика Феодосій побажав учасникам форуму конструктивної і плідної роботи.

Два пленарних засідання проходили у вигляді доповідей на різні теми про діяльність Церкви у напрямку біоетики: протиабортну діяльність, репродуктивні технології, традиційні сімейні цінності, евтаназії тощо.

Програма виступів на форумі:

  1. «Сучасні біоетичні загрози існування традиційної сім’ї».
    Протоієрей Геннадій Батенко, заступник Голови Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів.
  2. «Проблеми сучасної сім’ї та сімейної політики в Україні».
    Тетяна Семенівна Таран, Заслужений працівник культури України, голова ГО “Людина ХХІ століття”, юридичний консультант при відділі у справах сім’ї Київської єпархії.
  3. «Старість: нові можливості, інтереси, сенс життя».
    Протоієрей Олексій Добош, Професор Київської духовної академії.
  4. «Досвід роботи просвітницького медико-психологічного центру “ЖИТТЯ” м. Одеса, спрямованого на відродження традиційних сімейних цінностей і захисту життя ненароджених дітей».
    Протоієрей Андрій Коробчук, керівник відділу у справах сім’ї Одеської єпархії, духівник просвітницького медико-психологічного центру “ЖИТТЯ” м. Одеса.
  5. «Досвід пастирської роботи з самотніми матерями та дітьми-підліткам, які потрапили у складні життєві обставини, на прикладі співпраці священнослужителів Макарівського вікаріатства з соціальними установами Макарівщини».
    Архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Бишівського благочиння, настоятель парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, керівник соціального духовно-просвітницького центру “Ковчег” Макарівського вікаріатства Київської єпархії.
  6. «Організація протиабортної діяльності: комплексний підхід».
    Протоієрей Владислав Діханов, Голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань.
  7. «Етичні проблеми медичної реформи в Україні».
    Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді.
  8. “Аналіз соціальної концепції УПЦ щодо біомедичних запитів сучасності та вплив на сімейне виховання майбутнього.”
    Протоієрей Михаїл Коник, координатор проекту “Наставництво” в УПЦ, тренер з наставництва, керівник відділу у справах сім’ї Львівської єпархії УПЦ, аспірант кафедри ім. В.Г. Скотного, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.
  9. «Духовні передумови спадкових захворювань».
    архімандрит Макарій (Сердюк), насельник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.
  10. «Протиабортне консультування в Україні, проблеми та перспективи».
    Єрух Олександр Феліксович, співробітник Синодального відділу з соціо-гуманітарних питань, координатор протиабортного руху громадської організації «Спаси і сохрани».
  11. «Вплив сучасних репродуктивних технологій на духовне і фізичне здоров’я жінки».
    Людмила Іллівна Сакали, лікар акушер-гінеколог.
  12. «Сучасна інформаційна політика з питань сім’ї, роль інтернет-технологій у духовно-моральному вихованні молоді».
    Світлана Володимирівна Ломачинська, аспірант Житомирського державного університету імені І. Франка.

Заключним етапом форуму став круглий стіл керівників єпархіальних відділів у справах сім’ї.

За матеріалами сайтів: uoc-news.churchfamily.church.ua, kdais.kiev.ua


Інтерв’ю організаторів та учасників заходу:

Количество просмотров: 100

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!