Архієпископ Феодосій звершив архіпастирський візит в Покровський Красногірський монастир

7 лютого 2021 року, в Неділю 35-ту після П’ятидесятниці, день вшанування ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі» і пам’яті Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської, Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій прибув в Покровський Красногірський монастир, де звершив Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили клірики Черкаської та Київської єпархій.

У 1786 році, після виходу ряду царських указів про секуляризацію монастирських земель і скорочення числа монахів, Червоногірський монастир був виведений зі штату монастирів. Але вже в 1790 році Указом Святійшого Синоду на його місце було переведено Київський Іоанно-Богословський дівичий монастир. З тих пір обитель існує, як жіноча.
1922 року більшовики пограбували й закрили Червоногірський монастир, вигнавши понад 700 черниць та послушниць. На території обителі розташувався інвалідний будинок, а всі святині були передані до Черкаського міського музею.
Відновлення монастиря збіглося з початком війни з нацистською Німеччиною, у листопаді 1941 року. В обителі тоді було близько півтора десятка черниць. Значне поповнення черниць відбулося на початку 60-х років ХХ століття, під час чергової хвилі гонінь на церкву. Остаточне відродження монастиря почалося наприкінці перебудови.

За богослужінням були піднесені заупокійні молитви за всіх, хто невинно постраждав за віру Христову під час гонінь в XX столітті.

На завершення богослужіння перед шанованою Дубенською іконою Божої Матері «Утамуй мої печалі» було звершено молебень, після якого архієпископ Феодосій вимовив проповідь і привітав матушку ігуменю Арсенію з сестрами, духовенство та всіх тих, хто молився зі святом.

« Лют