Архієпископ Феодосій звершив Літургію в день свята Походження Чесних Древ Хреста Господнього (+ВІДЕО)

14 серпня, у день свята Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та день пам’яті святих мучеників Маккавеїв, вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій звершив Божественну літургію у Введенському Обиденному храмі на Теремках-1 в м.Києві. Його Високопреосвященству співслужило духовенство храму.

На сугубій єктенії була прочитана молитва про мир в Україні та особливі прохання і молитви про позбавлення від коронавирусной інфекції та про здоров’я медичних працівників.

На завершення Літургії архієпископ Феодосій вимовив проповідь і звершив традиційне для цього дня освячення води, меду та зілля. Після відпусту кожен прихожанин отримав у благословення і пригощання баночку з освяченим медом з вінницьких пасік.

Історія свята Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього пов’язана з давньою візантійською традицією обходити зі Святим Хрестом вулиці міста, задля запобігання хвороб, які дуже часто поширювалися на початку серпня. Цього ж дня звершується святкування на честь Всемилостивого Спаса. Воно було започатковане у ХІІ столітті, після перемоги князя Андрія Боголюбського над волзькими болгарами. Ікона Спасителя, перед якою молилися з подякою князь та воїни освітила їх дивним сяйвом, після чого звичай звершувати моління перед образом Спаса в цей день поширився Церквою.

« Мар