Выбрать страницу

Архієпископ Феодосій звершив велике освячення храму в Бабиному Яру

Архієпископ Феодосій звершив велике освячення храму в Бабиному Яру

6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, архієпископ Боярський Феодосій звершив велике освячення престолу та Божественну літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» в Бабиному Яру в м.Києві.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Київської єпархії по м.Києву протоієрей Віктор Іващук, благочинний Другого шевченківського благочиння протоієрей Віталій Бойко, благочинний Подільського благочиння протоієрей Тимофій Костюченко, настоятель храму протоієрей Сергій Темник та духовенство столиці.

Перед початком великого освячення храму архієпископ Феодосій звернувся до присутніх зі словом, пояснивши важливість, велич і символіку цього священнодійства. На Малому вході Літургії, з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія владика удостоїв ряд кліриків київської єпархії богослужбових нагород. Також на богослужінні Високопреосвященним владикою був висвячений в сан диякона випускник Почаївської духовної семінарії Костянтин Кострубицький.

По завершенні освячення і Божественної літургії архієпископ Феодосій привітав духовенство та парафіян зі значущою подією в житті парафії, вручив нагороди благодійникам і вимовив проповідь про значення Дому Божого в житті віруючої людини.

Храм Бабиного Яру – місце молитви і пам’яті про сотні тисяч жертв нацизму. У Бабиному Яру з 1941 по 1943 роки відбулося страшне за масштабами, заздалегідь сплановане і прораховане до деталей вбивство мирних жителів – євреїв, українців, росіян, ромів, переважно похилого віку, жінок, дітей. Тут були віддані болісній смерті військовополонені, комуністи з сім’ями, гравці київського «Динамо», партизани, підпільники, моряки Дніпровської флотилії, православні священики, які відмовилися, незважаючи на страшний тиск, проголошувати в церквах молитви за здоров’я фюрера і рятували від розстрілу євреїв. Протягом двох років жертв, які просили про пощаду, колонами вели до місця страти – по-звірячому били, вбивали. Людей розстрілювали на краю обриву або змушували спуститися вниз, лягти на трупи, а потім лежачих – методично розстрілювали.
Православна Церква свято зберігає пам’ять про трагедію Бабиного Яру, про праведників, мучеників, про їхні подвиги. У 2000 році на місці їх мученицької смерті був встановлений поклінний хрест, а в 2012 році освячено каплицю. Богослужіння проходять у тимчасовому храмі на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”, розташованому поруч з каплицею.

Нагадаємо, що за останні декілька років храм в Бабиному Яру багаторазово піддавався вандальному нападу паліїв. Також осквернителі кілька разів підпалювали єврейський пам’ятник «Мінора» (семисвічник) поставлений в 1991 році в пам’ять 50-ї річниці масового розстрілу фашистами київських євреїв.

Количество просмотров: 217

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!