Частку Хреста Господнього привезено для постійного перебування на Стрітенське архієрейське подвір’я м.Черкаси

17 червня 2023 р., у суботу 2-ї седмиці після П’ятидесятниці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію на Стрітенському архієрейському подвір’ї м.Черкаси. Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, намісник подвір’я протоієрей Євгеній Буркацький і міське духовенство.

Перед початком богослужіння до Стрітенського храму доставили шановану в усьому християнському світі святиню – частку Чесного Древа Животворящого Хреста Господнього. З благословення керуючого Черкаською єпархією, вона зберігатиметься на Стрітенському архієрейському подвір’ї постійно.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після закінчення богослужіння, єпископ Антоній звернувся до вірян з архіпастирським словом, у якому розповів історію вшанування Хреста Господнього і пояснив значення нинішньої події в духовному житті православних черкащан.

“У перші три століття християнства, аж до віднайдення Хреста Господнього царицею Єленою, історія замовчує про цю велику святиню. Однак відомо, що Хрест Христовий пройшов шлях випробувань і мучеництва разом із Церквою і християнами. Після гонінь на учнів Христових з боку іудеїв, почалися гоніння на них з боку язичників. Нечестивий імператор Адріан наказав влаштувати на місці страждань Господа Іісуса Христа сміттєзвалище, а на місці Його розп’яття він спорудив язичницький храм”, – так архієрей описав скорботні сторінки ранньої церковної історії.

При цьому архіпастир зазначив, що після того, як у 326 р. Хрест Господній був чудесно віднайдений і поставлений в Єрусалимі, почалася нова епоха його шанування. Багато вірян, які приходили на поклоніння святині, намагалися взяти хоча б малу частинку Чесного Древа, щоб із благоговінням носити її на грудях. Збереглися історичні відомості про те, що в дні особливого вшанування Хреста Господнього святиню охороняв сам Патріарх Єрусалимський зі своїми дияконами для забезпечення її збереження.

“Одну з часток Чесного Древа, колись вилучену з нього благочестивими християнами, зараз привезено до м. Черкаси на постійне зберігання. Відтепер Хрест Господній стане покровительствувати цьому храму і всьому нашому місту. Коли нам стане важко і скорботно, ми завжди зможемо прийти до Стрітенського храму і прикластися до цієї святині, згадуючи її багатовікову історію і розмірковуючи про значення Хреста як символу і стяга нашого спасіння”, – підкреслив владика Антоній.

Архієрей звернув увагу вірян, що сьогодні частка Хреста Господнього прикрашена красивими квітами. “Мине час, квіти зів’януть, і від нас залежатиме, чим прикраситься ця святиня в майбутньому. Ми можемо прикрасити її своїми молитвами і сподіванням на Бога. Нехай усі прохання, які ми піднесемо до Господа перед святинею, будуть почуті й виконані!” – побажав усім прочанам єпископ Антоній.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Авг