Черкащани сьогодні дякували Пресвятій Богородиці перед Чудотворним Її образом “Страсна”

30 вересня 2024 року відбулася довгоочікувана для всіх православних черкащан подія. Дотримуючись щорічної традиції, до Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси прибула ікона Пресвятої Богородиці “Страсна”. Написана на Святій Горі Афон, святиня прибула до Черкас зі Свято-Покровського храму с. Комаргород (історична назва – Отченашівка) Вінницької області.

Ця ікона невипадково вважається чудотворною. За молитвами перед нею Цариця Небесна завжди посилала вірянам благодатні дари від Бога, втішала в скорботах, допомагала в життєвих проблемах. Образ був написаний 1903-го року спеціально для парафії храму в селі Отченашівка. Ікона пережила революції і війни, часи шанування і часи наруги від богоборців у переломні моменти вітчизняної історії.

Явила Пресвята Богородиця через Страсний образ Свою видиму допомогу і в теперішній час, коли гоніння та різноманітні скорботи знову болісно терзають Православну Церкву. 29 вересня, напередодні прибуття чудотворної ікони в Черкаси, гонителями Церкви була зроблена спроба рейдерського захоплення кафедрального собору. Рейдерам, які приїхали під покровом ночі для злочинних дій, протистояли численні вірні чада Христової Церкви: священики, чернецтво, миряни, дорослі й діти. Вони протистояли загарбникам не фізичною силою, а силою молитви до Божої Матері про заступництво і допомогу.

І Пресвята Богородиця почула молитовний глас вірян, захистивши їх благодатним покровом. Захоплення кафедрального собору, в якому покояться мощі небесного покровителя Черкащини – прпмч. Макарія Канівського, не відбулося. А укріплені у вірі черкащани тепер упевнено можуть стверджувати: “Бог нам притулок і сила!” (Пс. 45:2).

Урочисто і благоговійно зустрівши Страсну ікону в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі, численні віряни взяли участь у молебні перед святинею. Богослужіння звершив керуючий Черкаською єпархією митрополит Черкаський і Канівський Феодосій. Йому співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

Після молебню архіпастир звернувся до мужньої пастви зі словом духовної підтримки. Митрополит Феодосій подякував усім небайдужим людям, які прийшли і приїхали захищати собор від рейдерів. Архієрей закликав паству зберігати пильність і готовність будь-якої миті знову стати на захист святині разом із братами і сестрами у Христі.

Також Керуючий Черкаською єпархією адресував публічне звернення до державної влади та правоохоронних органів Черкащини з вимогою забезпечити вірянам можливість безперешкодно молитися в соборі та не допустити його подальшого силового захоплення.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Авг