Выбрать страницу

Чудотворна Коробівська ікона Божої Матері урочисто повернена в с.Коробівку (+ВІДЕО)

3 вересня 2022 року, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив урочистосте перенесення чудотворної Коробівської ікони Божої Матері з м.Золотоноша в село Коробівку – місце її первісного прославлення чудесами.

Урочисте повернення Коробівської Одигітрії розпочалося в Свято-Успенському соборі м.Золотоноша, де зранку владика Феодосій очолив молебень перед чудотворною іконою Богородиці та освятив її точний список (копію), який назавжди залишиться в Успенському соборі замість чудотворного образу.

Після молебню митрополит Феодосій звернувся до присутніх зі словом, в якому розповів історію святої ікони.

По завершенні владика Феодосій власноруч доставив ікону на місце її подальшого постійного перебування – в село Коробівку, до храму на честь ікони Божої Матері «Всецариця» (поруч з будівництвом великого Свято-Миколаївського храму), де звершив Божественну літургію.

Високопреосвященному владиці співслужили секретар єпархії прот. Василій Вознюк та духовенство Золотоніського округу на чолі з благочинним прот.Сергієм Снопком.

На Літургії співали настоятелька Свято-Покровського Красногірського жіночого монастиря ігуменя Арсенія з сестрами.

На Малому вході за ревне багаторічне пастирське служіння Православній Церкві настоятель храму ієромонах Мануїл (Васил’єв) був нагороджений правом носіння хреста з прикрасами.

На сугубій єктенії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Феодосій звернувся до присутніх з проповіддю та нагородив благодійників і тружениць храму Благословенними Грамотами.

Також, з вдячністю Божій Матері та засвідчуючи чудотворність Коробівської ікони Божої Матері, владика Феодосій по древній церковній традиції зробив особливий подарунок – передав для ікони власну панагію, в якій звершував богослужіння.

Коробівська ікона Божої Матері
Відомо, що ікона знаходилася в Свято-Успенському соборі м.Золотоноша з часу його відкриття – з 1941 року.
В часописі «Полтавския епархиальныя ведомости» від 20 жовтня 1897 року знаходиться інформація щодо історії цієї ікони:
«У поміщика Гайворонського народилася дочка і до семирічного віку нічого не бачила . Цій дочці-крихітці приснився сон, що до неї прийшла якась добра пані й говорила їй з ласкою і разом з тим з якоюсь скорботою: “Скажи своєму батькові, хай винесе тебе на світло, і я дам тобі можливість бачити світ Божий”. Дівчинка розповіла свій сон батькові, а той із приводу цього пригадав, що коли він служив ще в полку, то якось під час бою і руйнування ворогом православної церкви виніс із неї прекрасний образ Богородиці. Цей образ він зберігав у себе впродовж полкової служби, потім, вийшовши у відставку, приніс із собою додому. Але коли одружився, то за суєтою весільного свята забув, де подів цей образ. Він почав шукати його і після ретельних пошуків знайшов у хлібній коморі за діжками. Ікону обмили і принесли в хату, а місцевий священик покликаний був відправити перед нею молебень . Щойно почався молебний спів, як сліпа дівчинка, виведена батьком у кімнату, де стояла ікона, вигукнула: “Ось вона, Та пані, яку я бачила уві сні!” Саме в цей час сліпа прозріла. Вражений цим дивом, батько прозрілої вважав, що не достойний тримати в себе дома чудотворний образ, і вирішив віддати його в найближчий жіночий монастир, що був тоді в селі Коробівці.
Допомогу отримують усі хто притікає і належно молиться до Пресвятої Богородиці. Ці чудеса ніколи не записувались ні в які книги, а відбивалися у серцях людей, які отримали зцілення, священнослужителів та всіх хто був при цьому свідком»
Влітку 1760 року Коробівський монастир згорів до тла і був відбудований у передмісті Золотоноші – в урочищі Зозулівка. Благовіщенська церква монастиря була зруйнована після 1937 року, а чудотворний образ перенесено до Успенського собору Золотоноші.
Тепер, в році 2022, чудотворна Коробівська ікона Божої Матері нарешті повернулася в місце її первісного прославлення чудесами – село Коробівку.

Количество просмотров: 235

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Сентябрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!