До Черкаської єпархії прибуде частка мощей свт.Миколая Чудотворця
18 грудня 2022 р., напередодні дня пам’яті великого угодника Божого – святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, на прохання митрополита Черкаського і Канівського Феодосія та з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, з м. Одеси до м. Черкас прибуде частка святих мощей угодника Божого. Зустріч святині відбудеться перед початком Всенічного бдіння в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси о 16:00. Частику мощей свт. Миколая доставить вікарій Одеської єпархії архієпископ Арцизький Віктор.
Мощі свт. Миколая перебуватимуть у соборі до 23 грудня включно, після чого їх доправлять у благочиння єпархії. Про графік перебування святині в храмах Черкаської єпархії буде повідомлено додатково.
За Промислом Божим, у дні Різдвяного посту, в Черкаській єпархії будуть одночасно перебувати мощі двох святителів: Спиридона Триміфунтського і Миколая Чудотворця, які були сучасниками й особисто знали один одного. У далекому 4 столітті вони разом захищали православну віру на I Вселенському соборі, силою слова і духовною силою перемагаючи єретиків-аріан у богословських суперечках. Віримо, що за молитвами цих святих, Господь зміцнить і нашу віру!
***
Після кончини святителя і чудотворця Миколая в 342 р., його тіло було поховано в соборній Церкві м. Мири Лікійські, де він був єпископом. Воно збереглося нетлінним і його святі мощі донині мироточать і мають дар чудотворення.
Після більш ніж семисот років з моменту упокоєння свт. Миколая, Лікія була повністю зруйнована турецькими військами, а храм у м. Мири перебував у запустінні й охоронявся лише кількома ченцями. У 1087 р. святитель Миколай з’явився уві сні одному священикові з італійського міста Барі і повелів перенести в це місто його мощі. На виконання благословення святого і щоб уникнути наруги над святими мощами угодника Божого, делегація з пресвітерів і знатних городян, під виглядом торговців, прибули в Мири Лікійські. Увійшовши до храму, де спочивало тіло святителя Миколая, вони домоглися відкриття гробниці з його мощами, переклали їх в особливий ковчег і перевезли їх до м. Барі. 9 травня 1087 р. святиня була урочисто зустрінута духовенством і городянами.
Спочатку мощі святого були поміщені в церкві святого Євстафія, а 1 жовтня 1089 р. з почестями перенесені папою Урбаном II в новий храм в ім’я свт. Миколая, побудований спеціально для зберігання великої святині. Православні християни всіх часів з особливою повагою ставилися до цього святого, який також вважається небесним покровителем моряків і мандрівників. І донині він дарує рясні чудотворення всім, хто закликає його ім’я в молитві.
Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії
Количество просмотров: 90
Цей запис також доступний на: Russian