До Черкаської єпархії прибуде частка мощей і черевичок свт.Спиридона Триміфунтського
У неділю, на свято Введення, 4 грудня 2022 р. до Черкас прибуде святиня – черевичок і частка мощей свт.Спиридона Триміфунтського.
О 9:00 відбудеться урочиста зустріч святині на архієрейському подвор’ї на честь Різдва Христового в м.Черкаси (нижній приділ храму присвячений свт.Спиридону) та Божественна літургія, яку очолить митрополит Черкаський і Канівський Феодосій.
Святиня перебуватиме на Христо-Рождественському архієрейському подвор’ї до 10 грудня включно, потім ще в кількох храмах Черкаської єпархії, за графіком:
11.12 – 12.12 — Свято-Вознесенський храм с.Мельники
13.12 – 14.12 — Храм на честь свт.Спиридона Тримифунського с.Головятино
14.12 – 18.12 — Архангело-Михайлівський кафедральний собор м.Черкаси
19.12 – 20.12 — Свято-Покровський храм с.Червона Слобода
Кожен бажаючий зможе прикластися до святині, помолитися на щоденних молебнях та акафістах свт.Спиридону Триміфунтському, передати записки, які будуть прочитані біля мощей святого на о.Корфу (Греція) у день його пам’яті 25 грудня, а також придбати акафістники, книжки, іконки та олію, освячену на мощах великого чудотворця.
Нетлінні мощі свт.Спиридона Триміфунтського спочивають у закритій раці в м.Керкіра на о.Корфу. За традицією, їх переоблачають двічі на рік: напередодні Пасхи і в день пам’яті святого 25 грудня. Місцеві жителі та паломники вже давно помічають, що оксамитові черевички святителя постійно зношуються і їх доводиться регулярно міняти. Згідно з народним переказом, святий Спиридон не покидає свою паству і продовжує невидимо ходити по землі, допомагаючи віруючим людям у різних потребах.
Зняті з ніг святого зношені черевички з благоговінням розрізають на дрібні шматочки і роздають людям у вигляді святинь-філахто. У деяких храмах зберігаються і цілі черевички святителя Спиридона. В Україні місцем, де постійно зберігається ця святиня, є освячений на честь святого чудотворця храм у м.Києві.
Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії
Читайте також: Святитель Спиридон Триміфунтський — житіє, іконографія, молитви
Количество просмотров: 198
Цей запис також доступний на: Russian