Выбрать страницу

ДОКУМЕНТИ ВОРОНЦОВСЬКОГО ХРАМУ ПІД ЧЕРКАСАМИ ВЖЕ ПІДРОБЛЕНІ!

Тепер чекаємо чергового «добровільного переходу громади» храму в ПЦУ!

Як вже водиться останніми місяцями, для рейдерського захоплення чергового православного храму, ПЦУ навіть перестала, як раніше, проводити фейкові збори територіальних громад, які потім видавалися за збори «релігійних громад».

А навіщо людей каламутити? Навіщо бюджетні гроші витрачати, людей лякати? Державні чиновники і так підпишуть будь-який фейковий папірець, без всяких «зборів». Схема ж працює.

Так і відбулося два тижні тому в с. Мошни під Черкасами, де височіє збудований у 1839 році архітектором Джорджо Торічеллі храм-красень, що входив до палацово-паркового ансамблю Воронцова. Утримується храм всі ці роки Спасо-Преображенською релігійною громадою Української Православної Церкви, яка і гадки не має кудись «переходити» зі своєї конфесії. Але інші плани у церковних рейдерів від ПЦУ…

Місяць тому, «клірик ПЦУ» Микола Євгеньєв без будь-якого відома релігійної громади Спасо-Преображенської Воронцовської Церкви, навіть без будь-якого відома територіальної громади с. Мошни, без будь-якого відома голови ОТГ села Мошни Богдана Вікторовича Шкарбути, десь у себе вдома провів одноосібно «на колінці» «збори релігійної громади про зміну підлеглості на ПЦУ». А навіщо «винаходити велосипед»? Головне, щоб папірець потім начальство підписало.

Звісно ж, ніяких реальних зборів віруючих людей не було, та і не могло тоді бути. Ані Спасо-Преображенська релігійна громада с. Мошни, ані територіальна громада ОТГ на збори не збиралися і ніякі питання не вирішували. Ніяких зборів тоді ніде не було. Але, кого це цікавить? У нас же «нечувана свобода совісті і верховенство права», якщо послухати наших чиновників…

Всупереч законодавству, не маючи на це ніяких повноважень, ані Статуту, ані печатки парафії, Микола Євгеньєв через свою людину подає відповідні підроблені протоколи «зборів релігійної громади» до Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної (військової) адміністрації. І далі все по накатаній рейдерській схемі – порушуючи Закон України про свободу совісті та релігійні організації ст. 14, порушуючи КК України ст. 358 (підробка документів) – в ОДА, не перевіривши відповідність даних документів, отримавши підпис Голови ОДА Ігоря Табурця, державний реєстратор Євгеній Штрик 4 квітня вносить зміни в ЄДРПОУ щодо Спасо-Преображенської релігійної громади, незаконно змінивши назву, змінивши керівника, та видаливши засновника релігійної громади.

Все! Діло зроблено. Тепер справа за малим – нагнати бойовиків з ціпками та болгарками, побити та вигнати парафіян на вулицю, та передати історичну Воронцовську церкву-красуню в користування ПЦУ. І черговий «добровільний перехід релігійної громади» відбувся! Можна відзвітуватись перед керівництвом.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 96

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!