Ієрарх Єрусалимської Церкви закликав зупинити гоніння на УПЦ і підтримав митрополита Черкаського Феодосія

Єрусалим – сказав архієпископ Севастійський Феодосій, (Аттала Ханна), Єрусалимський Патріархат, учасник міжнародного правозахисного об’єднання “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації”, – у контексті останніх подій вважає образливим та сумним, що Українську Православну Церкву переслідують і гноблять державні структури, незважаючи на всі звернення та заклики, які були зроблені.

Триває переслідування архієреїв і священиків, не кажучи вже про незаконне захоплення монастирів і храмів, а також спроби тиску на Українську Православну Церкву. Нещодавно до нас дійшли повідомлення про переслідування, якого зазнає Його Високопреосвященство Феодосій, митрополит Черкаський і Канівський з Української Православної Церкви. Ми висловлюємо наше неприйняття і засудження цього необґрунтованого, безвідповідального і нерозумного переслідування, з яким стикається Українська Православна Церква, що є законною Церквою, очолюваною Його Блаженством митрополитом Онуфрієм.

У XXI столітті, коли політичні лідери на Заході прославляють права людини і демократію, водночас переслідують Українську Православну Церкву, яка пов’язана з історією цієї країни, її спадщиною та ідентичністю.

Те, що переживають наші брати – митрополити, священнослужителі та церковні громади, які належать до цієї братньої церкви в Україні, можна назвати релігійним переслідуванням і дискримінацією на основі релігійної приналежності, і це питання, що повинно привернути постійну увагу з боку всіх правозахисних організацій у нашому світі.

Ми закликаємо і вимагаємо від міжнародних правозахисних організацій засудити дискримінацію, якої зазнає Українська Православна Церква, і вжити заходів для припинення цього неприйнятного переслідування, з точки зору прав людини, духовного, соціального і морального аспекту.

З Єрусалима ми висловлюємо солідарність з нашими братами і сестрами в Українській Православній Церкві, особливо з єпископами, які зазнають нападок, вимагаємо припинити це жорстоке переслідування, щоб Церква в Україні могла виконувати своє служіння без будь-яких перешкод.

За матеріалами СПЖ

« Июн