Выбрать страницу

Єпископ Антоній взяв участь в урочистостях Ніжинської єпархії на честь Густинської ікони Божої Матері

10 серпня 2023 р., на запрошення митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента та з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній взяв участь в урочистостях на честь Густинської ікони Божої Матері. Святкове богослужіння відбулося у Свято-Троїцькому Густинському жіночому монастирі.

Божественну літургію очолив митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент. Високопреосвященнішому владиці співслужили вікарій Ніжинської єпархії єпископ Ладанський Феодосій і вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архієреям співслужило духовенство Ніжинської єпархії та гості у священному сані.

На Літургії молилися настоятелька обителі ігуменія Олександра з сестрами, а також настоятелька Введенського монастиря м.Ніжина ігуменія Антонія.

На Малому вході, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, з нагоди 30-річчя відродження Густинського монастиря, його настоятельку ігуменію Олександру було нагороджено наперсним хрестом з прикрасами.

Після читання Євангелія з проповіддю до вірян звернувся митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент.

Після закінчення богослужіння було звершено Хресний хід навколо Свято-Троїцького храму обителі з чудотворною Густинською іконою Пресвятої Богородиці “Одигітрія”.

Після молитовної ходи архієреї виголосили вітальні слова. У своєму зверненні вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній подякував митрополиту Клименту за запрошення на святкові урочистості та передав привітання від керуючого Черкаською єпархією митрополита Феодосія.

***
Густинська ікона Божої Матері зберігається у Свято-Троїцькому храмі Густинського монастиря, розташованого недалеко від міста Прилуки Чернігівської області. Час появи цієї ікони невідомий, але вважають, що вона має досить давнє походження. У літописі Густинського монастиря збереглася звістка, що вже 1670 року ця ікона була відома всюди як прославлена багатьма чудесними знаменнями.

Спочатку свята ікона стояла над колодязем, а потім, після багатьох виявлених чудес і зцілень, її перенесли до головного храму обителі та встановили в лівій частині іконостасу. Тут вона перебуває в теплу пору року. На зиму святиню переносять у трапезну церкву Воскресіння Христового.

До революції 1917 р. цю ікону також називали “Ярмарковою”. Це пов’язано з тим, що в ті часи на монастирській площі щороку бував ярмарок. Образ виносили з церкви, обходили з ним навколо всього ярмарку і ставили в спеціально облаштованій для цього каплиці, в якій він залишався до кінця ярмаркового торгу.

Густинська ікона належить до іконографічного типу “Одигітрія” або “Путівниця”. До початку 20 століття образ був прикрашений срібною позолоченою ризою.

За матеріалами Пресслужби Ніжинської єпархії УПЦ

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 30

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!