Выбрать страницу

Єпископ Антоній звершив Літургію в День тезоіменитства ігуменії Спасо-Преображенського Стеблівського монастиря (+ВІДЕО)

26 листопада 2023 року, в Неділю 25-ту після П’ятидесятниці та свято на честь святителя Іоанна Златоуста і святої мучениці Манефи Кесарійської, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Спасо-Преображенському Стеблівському жіночому монастирі.

Архієрею співслужили благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протоієрей Олексій Демченко та духовенство монастиря.

За богослужінням молилися настоятелька Стеблівської обителі ігуменія Манефа з сестрами, а також ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії.

На Літургії було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці богослужіння було звершено молебень прп. Манефі, після якого єпископ Антоній звернувся до парафіян і паломників зі словом настанови. Владика розповів про житіє і духовні подвиги свт. Іоанна Златоуста (407 р.) і св. мчц. Манефи Кесарійської (бл. 308 р.).

Цих святих об’єднувало спільне бажання спастися і перетворити цей світ. За словом архіпастиря, світ змінився після чудесної події Воскресіння Христового, і відтоді всі угодники Божі дивилися на життя крізь призму цього дива. Свт. Іоанн Златоуст склав гімн Воскресінню Спасителя – Огласительне Слово, яке щорічно читають у всіх храмах на великодньому богослужінні. Свята Манефа ще до народження вселенського вчителя зазнала страждань і померла в муках, укріплена вірою у воскреслого Христа.

Владика Антоній підкреслив, що святитель Іоанн Златоуст був не тільки яскравим і переконливим проповідником, а й викривачем людських гріхів і вад. Його викриття були дієвими ліками, які зцілювали поранену душу грішника.

Архієрей зазначив, що часто ми теж намагаємося когось викрити в неправильних вчинках. Але наше слово, при цьому, залишається непочутим, стаючи тяжким батогом, що залишає на душі людини глибокі шрами. Це відбувається через те, що викриваючи інших, ми забуваємо про свої гріхи і шукаємо виконання тільки своєї волі, а не волі Божої.

“Гніваючись, не грішіть” (Пс. 4:5), – закликає пророк Давид у Псалтирі. На думку архіпастиря, поєднати такі несумісні поняття можливо лише тоді, коли ми засуджуємо сам гріх, але не виливаємо свою злість на того, хто згрішив.

“Викривати того, хто грішить, можна і потрібно, особливо якщо той, хто викриває, має будь-яку владу, особливо – єпископську, священицьку або ігуменську. Але не грішити у своєму гніві можливо лише тоді, коли наше серце налаштоване по-євангельськи, а наші викриття спрямовані на спасіння людини”, – переконаний єпископ Антоній.

На завершення проповіді черкаський вікарій привітав настоятельку Стеблівського монастиря ігуменію Манефу з Днем небесної покровительки. Архіпастир побажав, щоб сестри монастиря спасалися у Христі, повчаючись прикладом кротості, смирення, незлобивості та мудрості своєї ігуменії. На згадку про святковий день, архієрей подарував матінці Манефі ікону прп. Гавриїла Афонського з часткою його мощей, а для головного храму обителі передав ікону її небесної покровительки.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 81

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!