Выбрать страницу

Насильницьке захоплення монастиря в Черкасах обговорювалося в ході комунікацій на 16 сесії Форуму ООН з проблем меншин в Женеві

З 30 листопада по 01 грудня 2023 року в Женеві відбулась 16 сесія Форуму ООН з проблем меншин У роботі форуму взяв участь Президент Ради з прав людини ООН H.E. Václav Bálek, спеціальний доповідач ООН із проблем меншин Mr. Nicolas Levrat, представники міжнародних організацій та правозахисної спільноти.

У ході заходів форуму відбулася комунікація представників правозахисної організації з консультативним статусом при ЕКОСОР ООН „Public Advocacy“ з посадовими особами ООН, мандат яких передбачає розгляд питань щодо порушень прав етнічних, національних та релігійних спільнот у розрізі міжнародного права меншин.

Комунікація передбачала як особисті зустрічі, так і поширення письмових заяв, а також участь у івентах, організованих різними місіями держав-учасниць ООН та міжнародними організаціями. Також відбулося обговорення з відповідальними представниками ООН перспектив подання індивідуальних скарг щодо порушень прав віруючих УПЦ у спеціальні міжнародні процедури.

Глава NGO „Public Advocacy“ Денисов О.С., коментуючи роботу в ході форуму, заявив: «ми намагаємося використовувати будь-які можливості як для особистого, так і для опосередкованого контакту із міжнародними чиновниками, які можуть прискорити виведення порядку денного захисту прав віруючих УПЦ на реальний практичний рівень. На жаль, багато процедур працюють вкрай повільно і на їх проходження йдуть роки, а якщо врахувати необхідність виконання роботи на національному рівні, а саме – необхідність надати докази реагування чи бездіяльності державних службовців – цей період може бути неприйнятно тривалим. Тому ми намагаємося привернути максимальну увагу міжнародної спільноти до таких проблем як закон «про заборону УПЦ», закон «про перейменування», ухвалення органами місцевого самоврядування масових рішень про відібрання земельних ділянок у організацій УПЦ, кримінальні провадження, відкриті проти віруючих УПЦ, а також до інших справ, які свідчать про дискримінацію цієї конфесії. Щоб скарги про порушення прав УПЦ розглядалися швидше, а найголовніше, щоб на користь УПЦ була більша кількість юридичних рішень, формулювань у звітах УВКПЛ ООН та інших міжнародних документах, необхідно постійно підтримувати достатній рівень циркулювання інформації про порушення прав УПЦ у міжнародних структурах. Щодо актуалізації справ на поточний момент, то звичайно разом із законом «про перейменування» та законом «про заборону» кричущим порушенням прав віруючих є відкрите насильство 20 листопада 2023 року при захопленні будівель монастиря Різдва Богородиці у Черкасах. Віруючі знову були побиті, як передбачається, – представниками силових структур, зараз проводиться робота з фіксації доказів правопорушень і як тільки ці докази будуть достатні для міжнародної роботи – ми забезпечимо як подання юридичних документів до міжнародних процедур захисту прав людини, так і відповідного медійного розголосу цього кейсу».

В ході форуму також відбулися івенти, у тому числі щодо релігійних питань, зокрема відбувся захід «Роль релігійних лідерів та релігійних організацій у побудові плюралізму та інклюзивного суспільства», організованої неурядовою організацією Interfaith International за участю дипломатів та міжнародних правозахисників. Подібні заходи, організовані НУО, дозволяють розширювати контакти у професійному середовищі та використовувати їх для покращення становища релігійних спільнот у світі та захисту конкретних потерпілих.

За матеріалами сайту protiktor.com

Количество просмотров: 43

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!