Єпископ Антоній звершив Літургію в день небесної покровительки Свято-Троїцького Мотронинського монастиря (+ВІДЕО)
22 листопада 2023 року, в день пам’яті прп. Матрони Константинопольської та свт. Нектарія Егінського, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Троїцькому Мотронинському жіночому монастирі.
Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протоієрей Олексій Демченко, духовенство монастиря та гості у священному сані.
На богослужінні молилися настоятелька Мотронинської обителі ігуменія Іларія з сестрами.
На Літургії було піднесено молитву за здоров’я ігуменії Матрони – колишньої настоятельки монастиря, в день її небесної покровительки.
На Малому вході, з благословення керуючого Черкаською єпархією, єпископ Антоній удостоїв клірика Мотронинської обителі ієрея Петра Генцара правом носіння камилавки.
Після заамвонної молитви було звершено Хресний хід навколо Свято-Троїцького храму, після якого архієреєм і духовенством було звершено молебень преподобній Матроні Константинопольській.
Наприкінці Літургії єпископ Антоній звернувся до вірян із проповіддю, в якій розповів про житіє шанованих цього дня святих, а також про їхнє благочестя і любов до Бога.
Батьки прп. Матрони віддали її заміж за багатого нареченого в надії на подальше життя доньки в достатку. Але їхнім надіям не судилося збутися. Замість омріяного благоденства, Матрона терпіла від чоловіка побої і пригнічення за свою відданість Господу.
Бажаючи залишатися вірною Христу, вона йде з дому, переодягається в чоловічий одяг і вступає в монастир. Її духовним наставником до самої смерті став прп. Вассіан – ігумен обителі, в яку прийшла свята, бажаючи присвятити себе Богу. З благословення духівника, Матрона переходила з монастиря в монастир, коли її переслідував злісний чоловік. Зрештою, вона прийшла до Константинополя, де заснувала жіночу обитель, у якій і віддала душу Господу у віці ста років, після 75-річного несення чернечих подвигів.
Єпископ Антоній зазначив, що часто люди шукають різні причини, які є, на їхню думку, перешкодами для благочестивого життя. Це можуть бути проблеми на роботі, конфлікти в сім’ї і навіть погана погода, що не дає можливості піти в храм на богослужіння. Але приклад прп. Матрони свідчить про те, що якщо людина бажає спастися, їй нічого не може перешкодити. Якщо це бажання буде твердим і невідступним, Бог обов’язково покаже вірянину вузьку дорогу, що веде його до благочестивого життя.
Такий самий стан душі був і у шанованого нині святителя Нектарія Егінського. З раннього дитинства його серце палало любов’ю і вірою в Бога. Працюючи на тютюновій фабриці в Константинополі, не маючи засобів до існування, юнак написав Господу листа з проханням про допомогу. Послання прочитав сусід хлопчика і відправив йому у відповідь конверт із грошима.
Архієрей підкреслив, що все життя святителя Нектарія було суцільним дивом і суцільною скорботою. Будучи благочестивою, віруючою і чесною людиною, він був кандидатом на Олександрійський патріарший престол. Але з’явилися заздрісники, які обмовили святителя, і його заслали до Греції.
Проводячи життя в злиднях і поневіряннях, він служив на посаді простого проповідника, не маючи можливості обіймати архієрейську кафедру. Поруч із ним сформувалася жіноча чернеча громада, яка бачила в гнаному архіпастирі свого духівника. Завдяки працям митрополита Нектарія, був створений жіночий монастир на невеликому острові Егіна, недалеко від Афін. Для сестер обителі святитель став і батьком, і матір’ю.
Прославившись багатьма чудотворіннями, святитель Нектарій Егінський здобув повагу у православних греків і зараз практично в кожному будинку вони мають його ікону. Його шанування звершується поряд із пам’яттю таких великих святих як свт. Миколай Чудотворець і свт. Спиридон Триміфунтський.
На закінчення проповіді єпископ Антоній привітав ігуменію Іларію з сестрами з днем небесної покровительки обителі та подякував їм за можливість вшанувати пам’ять прп. Матрони Константинопольської та свт. Нектарія Егінського в стінах Свято-Троїцького Мотронинського монастиря. У слові до насельниць архієрей зазначив, що незважаючи на всі труднощі, кожна мить життя є сприятливою для спасіння душі.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 44
Цей запис також доступний на: Russian