Єпископ Антоній звершив Літургію в Іоанно-Богословському скиту Красногірського монастиря
18 квітня 2023 р., у вівторок Світлої Седмиці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів єпархії, звершив Літургію в Іоанно-Богословському скиту Свято-Покровського Красногірського жіночого монастиря. Преосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протоієрей Олексій Демченко, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок і духовенство благочиння.
На богослужінні молилася настоятелька Красногорського монастиря ігуменія Арсенія з сестрами.
Під час Літургії було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Наприкінці богослужіння відбувся пасхальний Хресний хід навколо храму, під час якого віряни молитовно прославили воскреслого Христа. Після урочистої ходи єпископ Антоній звернувся до віруючих зі словом проповіді.
***
У другий день після Пасхи в Красногірській обителі вшановується пам’ять святителя Софронія Іркутського. Молодість святого була нерозривно пов’язана з цим монастирем. У 24 роки він став послушником обителі. Тут, у квітні 1730 р., він прийняв чернечий постриг, отримавши ім’я на честь святителя Софронія, Патріарха Єрусалимського. Після ієрейської хіротонії він два роки був скарбником Свято-Покровського монастиря, а потім за указом єпископа Переяславського Арсенія (Берлова) його перевели економом в архієрейський дім.
Життя святителя Софронія пройшло на Іркутській кафедрі, куди він був призначений правлячим архієреєм рівно 270 років тому – 18 квітня 1753 р. Прославившись як мудрий архіпастир і активний місіонер, єпископ Софроній помер у Світлий вівторок 1771 року.
Сьогоднішня дата – 18 квітня, стала пам’ятним днем для всіх православних християн, які шанують святителя Софронія. У революційний 1917-й рік, у Богоявленському соборі м. Іркутська, де спочивало тіло архіпастиря, сталася пожежа, що знищила гробницю святителя. Уцілілі від вогню нетлінні мощі святого були зібрані і побожно покладені в особливий ковчежець. Після цієї події розпочався активний процес канонізації, і вже в 1918 р. єпископ Софроній Іркутський був прославлений у лику святих.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 45
Цей запис також доступний на: Russian