Єпископ Боярський Феодосій взяв участь у засіданні Всеукраїнської Ради Церков

1 червня 2017 року відбулося планове засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Українську Православну Церкву на Раді представляли вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій, заступник Голови Відділу  зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та співробітник Відділу протоієрей Віталій Поліщук. Під час засідання Рада Церков прийняла рішення звернутися до Парламенту України з проханням змінити підхід на користь законодавчого регулювання неприбуткового статусу релігійних організацій, а не статутного.

Підстава для такого звернення до депутатів полягає у складнощах з перереєстрацією статутів релігійних організацій, що вимагається Податковим кодексом. Зокрема, представники Церков зауважили, що обласні державні адміністрації неспроможні опрацювати ту кількість статутів релігійних громад, які вже подані їм на перереєстрацію.

Натомість ВРЦіРО пропонує на законодавчому рівні визнати особливий статус релігійних організацій та закріпити неприбутковий характер їх діяльності. Це дозволить замість складної та довготривалої перереєстрації статутів усіх 35 тисяч релігійних організацій, безпосередньо у профільному Законі України «Про свободу совісті та релігійні організації» зазначити вимоги до неприбуткової діяльності, які Податковий кодекс наразі передбачає вносити до статутів.

Окрім цього, задля узгодження позиції міністерств і відомств з цієї та іншої проблематики ВРЦіРО закликає Кабінет Міністрів нарешті відновити діяльність міжвідомчої Комісії з питань забезпечення прав релігійних організацій. Останнє засідання цієї Комісії відбулося ще за часів попередньої влади у 2012 році.

Серпень 2024
« Лип