Єпископ Боярський Феодосій взяв участь в урочистостях з нагоди 240-річчя Калузької духовної семінарії

14-15 вересня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і на запрошення Високопреосвященнішого Митрополита Калузького і Боровського Климента, вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій взяв участь в урочистостях з нагоди 240-річчя заснування та 20-річчя відродження Калузької духовної семінарії.

Заходи почалися 14 вересня в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Калуги, де митрополитом Климентом була відслужена панихида за покійними наставниками і вихованцями Калузької духовної семінарії. За богослужінням молилися: митрополит Смоленський і Рославльський Ісидор – ректор Смоленської духовної семінарії, архієпископ Песоченський і Юхновський Максиміліан, архієпископ Верейський Євгеній – голова Навчального комітету РПЦ, ректор МДАіС, єпископ Боярський Феодосій, викладач Київської духовної академії та семінарії, єпископ Козельський і Людиновський Никита, єпископ Таруський Серафим – вікарій Калузької єпархії, та інші почесні гості з різних єпархій, вихованці Калузьких духовних шкіл: духовної семінарії, духовного училища, православної гімназії, випускники КДС, численні прихожани.

В той же день в актовому залі Калузької митрополії відбулося пленарне засідання конференції «Духовна освіта: історія, сучасність, перспективи», приуроченої ювілею. Співголовами конференції були митрополит Калузький і Боровський Климент, голова Видавничої Ради Руської Православної Церкви, ректор КДС, Губернатор Калузької області А. Д. Артамонов, архієпископ Верейський Євгеній, голова Навчального комітету Руської Православної Церкви, єпископ Боярський Феодосій, вікарій Київської Митрополії Української Православної Церкви. Преосвященний єпископ Феодосій оголосив Вітальний адрес Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, вітальне слово ректора Київських духовних академії і семінарії митрополита Бориспільського та Броварського Антонія, а також передав в дар Калузькій семінарській бібліотеці богословські видання Київської духовної академії і семінарії.

15 вересня, в день святкування “Калузької” ікони Божої Матері митрополит Калузький і Боровський Климент разом з митрополитом Тульським і Єфремовським Олексієм, митрополитом Хабаровським і Приамурським Володимиром, митрополитом Смоленським і Рославльським Ісидором, архієпископом Песоченським і Юхновським Максиміліаном, єпископом Боярським Феодосієм, єпископом Козельським і Людиновським Никитою і єпископом Таруським Серафимом звершили Божественну літургію в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Калуги. Напередодні свята в Свято-Троїцькому соборі архіпастирями було звершено всенощне бдіння.

У той же день митрополитом Калузьким і Боровським Климентом була проведена церемонія нагородження, приурочена ювілею, на якій Преосвященний єпископ Боярський Феодосій був нагороджений медаллю Калузької єпархії святителя Філарета (Амфітеатрова), митрополита Київського, I ступеня. Також увечері 15 вересня єпископ Феодосій звершив велику вечірню з читанням акафісту Пресвятій Богородиці перед чудотворною Калузькою іконою в Свято-Георгіївському соборі м.Калуги. Його Преосвященству співслужили однокласники і товариші по навчанню владики, випускники Калузької духовної семінарії. Після закінчення богослужіння Преосвященний єпископ Феодосій звернувся до побратимів священнослужителів і парафіян Георгіївського собору з проповіддю.