БЛАГОВІЩЕННЯ В ЧЕРКАСАХ (+ВІДЕО)

7 квітня 2024 року, у Хрестопоклонну Неділю та свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Керуючому єпархією співслужили вікарні архієреї: архієпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архіпастирям співслужило духовенство Черкаського благочиння.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після Євхаристійного канону митрополит Феодосій звершив хіротонію іподиякона Романа Яценка у сан диякона.

Наприкінці богослужіння архієреї з духовенством звершили славлення святу Благовіщення Пресвятої Богородиці та молитовне поклоніння образу Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Наприкінці Літургії митрополит Феодосій звернувся до прочан з архіпастирським словом. Владика підкреслив, що в сьогоднішніх урочистостях укладена вся історія нашого спасіння. Його початок було покладено в Благовіщенні Пресвятої Богородиці. Ця подія принесла розраду всім праведникам, які жили в очікуванні явлення у світ Месії. І їхні надії виправдалися.

Крім цього, архіпастир зазначив, що сьогодні Церква звершує пам’ять захисника Православної віри в XX столітті – святителя і сповідника Тихона (Белавіна), Святішого Патріарха Московського і всієї Русі, який відійшов до Господа в свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Архієрей закликав паству підносити молитву до цього святого, щоб він укріпив черкащан у стоянні за віру, утвердив їх у благочесті, правді та істині.

Керуючий єпархією також адресував вітання вікарним архієреям, які відзначили пам’ятні дати минулого тижня. Митрополит Феодосій привітав архієпископа Іоанна з річницею архієрейської хіротонії, а єпископа Антонія – з річницею чернечого постригу.

Після закінчення Літургії, перед кафедральним собором, митрополит Феодосій разом із вікарними архієреями та православними черкащанами: дорослими і дітьми, традиційно випустили в небо білих голубів.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ