Митрополит Феодосій очолив Літургію у свято прпмч. Макарія Канівського в кафедральному соборі м. Черкаси (+ВІДЕО)

26 травня 2024 року, в Неділю 4-ту після Пасхи і свято перенесення мощей прпмч. Макарія Канівського, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Його Високопреосвященству співслужили вікарні архієреї Черкаської єпархії: архієпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архієреям співслужило духовенство єпархії та гості у священному сані.

На Літургії молилися ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії та сестри Марфо-Маріїнського сестринства милосердя.

Під час богослужіння було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після закінчення спільної молитви, архієреї з духовенством звершили святковий Хресний хід навколо кафедрального собору, після якого було відслужено молебень небесному покровителю Черкащини.

На завершення Літургії митрополит Феодосій звернувся до прочан з архіпастирською настановою. Нагадавши про духовний подвиг прпмч. Макарія Канівського, архієрей підкреслив, що все життя цей святий боровся за чистоту віри і захищав Православну Церкву.

Переслідування православних вірян, на жаль, не залишилися виключно подіями минулого. Сьогодні жорстокі гоніння тривають. Черкаський архіпастир розповів про нещодавнє рейдерське захоплення Свято-Покровського храму в с. Свидівок і незаконну перереєстрацію релігійної громади в юрисдикцію ПЦУ, яка передувала захопленню.

Ще одна скорботна подія сталася вчора, напередодні святкового Всенічного бдіння. До собору Нерукотворного Образа Спасителя в м. Корсунь-Шевченківський прийшли озлоблені загарбники, які бажали силою проникнути в приміщення храму і забрати його у парафіяльної громади. Завдяки мужньому і переконливому зверненню до гонителів благочинного Корсунь-Шевченківського округу і багаторічного настоятеля собору протоієрея Іоанна Налапка, силового захоплення вдалося уникнути.

Звернувшись до черкащан на Літургії в кафедральному соборі, священик наголосив, що у важкий для нашої країни час суспільство сильно розділилося і озлобилося на Українську Православну Церкву. Одне зі свідчень цього – вчорашня спроба віроломного захоплення собору в м. Корсунь-Шевченківський. При цьому, священик закликав вірян не відповідати злом на зло, а молитися про покаяння гонителів, проявляючи тим самим християнську любов.

Зі свого боку, митрополит Феодосій подякував протоієрею Іоанну за стійкість і міцність стояння у вірі. Архієрей ще раз нагадав черкащанам, що “добровільні” переходи парафій до ПЦУ – це брехня, поширювана ЗМІ. Насправді, відбуваються незаконні, силові захоплення православних храмів.

“Гоніння – тимчасові, бо зло не може постійно торжествувати на землі. Імена гонителів, з часом, забудуться, а імена всіх захисників віри будуть навіки викарбувані на граніті пам’яті вдячного народу” – підбадьорив свою паству Черкаський митрополит.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Июнь 2024