Митрополит Феодосій очолив Літургію у свято Собору 70-ти апостолів у Стеблівському монастирі (+ВІДЕО)
17 січня 2024 року, у свято Собору 70-ти апостолів, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Літургію у Спасо-Преображенському Стеблівському жіночому монастирі. Його Високопреосвященству співслужив вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній.
Архієреям співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук і духовенство монастиря.
На Літургії молилися настоятелька Стеблівської обителі ігуменія Манефа з сестрами, а також братія Іоанно-Предтеченської чоловічої чернечої громади.
На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Наприкінці Літургії митрополит Феодосій звернувся до вірян зі словом духовної настанови. Архієрей подякував духовенству, чернецтву і парафіянам за молитовну підтримку, завдяки якій він зміг повернутися до служіння після цілодобового домашнього арешту. Владика також повідомив про те, що 19 січня о 10:00 відбудеться судове засідання у його справі, на якому на вимогу прокуратури, можливо, буде проведено заміну судді, яка звільнила його з-під цілодобового арешту. Архієрей попросив у пастви сугубих молитов у цей день.
Говорячи про служіння 70-ти апостолів, яких Церква вшановує сьогодні, архієрей зазначив, що після покликання Господь наділив їх благодатною здатністю до чудотворення. Справу апостолів продовжують священнослужителі. Кожному з них, за словом архієрея, важливо пам’ятати, що вони отримали можливість зцілювати від гріхів людські душі силою Божою, а не за свої особисті заслуги.
Провівши паралель із подією Входу Господнього в Єрусалим, митрополит Феодосій наголосив, що священик має відчувати себе тим віслючком, на якому Христос в’їхав у Святий Град. Пастирю потрібно смиренно усвідомлювати свою гріховність і розуміти, що всі почесті людей адресовані не йому, а Богу, Якому священик служить.
Господь, посилаючи апостолів на проповідь, називає їх “вівцями серед вовків” (Лк. 10:3), попереджаючи, що на своєму шляху вони зустрінуть противників їхнього благовістя. Архіпастир наголосив, що священики також стикаються у своєму служінні з гонителями Церкви. До таких людей потрібно ставитися зі співчуттям і любов’ю, не засуджуючи їх, але й не виправдовуючи їхні злі вчинки.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 115
Цей запис також доступний на: Russian