Митрополит Феодосій очолив Літургію в кафедральному соборі у свято Обрізання Господнього та день пам’яті свт. Василія Великого (+ВІДЕО)

14 січня 2024 року, у свято Обрізання Господнього і день пам’яті свт. Василія Великого, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Керуючому єпархією співслужили вікарні архієреї: архієпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній.

Архіпастирям співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, благочинний Кам’янського округу протоієрей Георгій Пограничний, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок і духовенство Черкаського благочиння.

На Літургії молилися ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії з сестрами.

На богослужінні було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

На завершення Літургії митрополит Феодосій звернувся до парафіян собору з архіпастирським словом. Привітавши вірян зі святами, архієрей звернув особливу увагу на життєвий шлях шанованого нині святителя Василія.

Незважаючи на відносно невеликий у земному вимірі проміжок життя в 50 років, цей святий зміг заслужити в Православній Церкві титул “Великий”. Пізнання і застосування отриманої світської освіти і духовного досвіду привело святителя Василія до тієї святості і висоти служіння, які стали підставою його сугубого шанування Церквою. За тверду і непохитну вірність церковним догматам святому погрожували позбавленням майна та арештом. Але святитель не боявся жодних випробувань, бо був упевнений, що в будь-якому місці Господь буде поруч із ним.

Наприкінці проповіді митрополит Феодосій привітав секретаря і духівника Черкаської єпархії протоієрея Василія Вознюка з Днем небесного покровителя. Побажавши імениннику допомоги Божої в його нелегкому служінні, архіпастир підніс у дар священику образ Спасителя.

Після богослужіння протоієрей Василій приймав численні привітання від парафіян кафедрального собору і своїх духовних чад.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024