Выбрать страницу

Митрополит Феодосій очолив урочистості в Свято-Троїцькому Густинському жіночому монастирі (+ВІДЕО)

10 серпня 2022 р., в Свято-Троїцькому Густинському жіночому монастирі відбулися урочистості з нагоди вшанування чудотворної Густинської ікони Божої Матері.

На запрошення керуючого Ніжинською єпархією святкову Божественну літургію очолив митрополит Черкаський і Канівський Феодосій у співслужінні митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, архієпископа Золотоніського Іоанна, вікарія Черкаської єпархії, єпископа Ладанського Феодосія, вікарія Ніжинської єпархії, єпископа Корсунь-Шевченківського Антонія, вікарія Черкаської єпархії, благочинного у справах монастирів Черкаської єпархії.

Преосвященним владикам співслужили секретар Ніжинської єпархії прот.Валерій Дашко, клірики монастиря, духовенство єпархії та гості в священному сані.

За богослужінням у головному Свято-Троїцькому храмі обителі молилися настоятелька Густинського жіночого монастиря ігуменя Віра (Таран) з сестрами та настоятельки жіночих монастирів Ніжинської та Черкаської єпархій.

На Малому вході за старанне пастирське служіння клірик обителі прот.Вадим Овдієнко був нагороджений правом служіння літургії з відкритими царськими вратами до «Отче наш»

Після читання Євангелія митрополит Феодосій звернувся до присутніх зі словом проповіді.

На сугубій єктенії була піднесена молитва за мир в Україні.

На завершення Літургії відбувся Хресний хід навколо монастирських храмів із чудотворним образом Густинської ікони Божої Матері, після чого митрополит Черкаський і Канівський Феодосій урочисто передав в обитель ікону святого преподобномученика Макарія, архімандрита Переяславського і Канівського, чудотворця, з часткою його святих мощей.

Густинська ікона Божої Матері
Час появи благодатного образу невідомий, але перекази свідчать, що вона стародавнього походження.
У літописі Густинської обителі збереглася звістка, що в 1670 році ця святиня вже шанувалася, будучи прославлена численними чудотвореннями.
Спочатку ікона Пресвятої Діви Марії знаходилася над монастирською криницею. Потім, після багатьох свідчень чудесних зцілень, її урочисто перенесли до Свято-Троїцького храму обителі.
Будучи місцем частих поломництв, на монастирській площі влаштовувалися ярмарки для православного народу.
З образом Богородиці святково обходили навколо ярмарки і поставляли в каплиці, де він залишався до кінця торгів. Тому Густинську ікону Богородиці також називали «Ярмарковою».
Цей прекрасний лик Цариці Небесної належить до іконописного типу «Одигітрія» (з грецької мови означає “Провідниця” або “Дороговказна”). Святиня є одним зі списків Смоленського чудотворного образу.
З року в рік до Густинської благодатної ікони Богоматері линуть богомольці.
Тут віряни знаходять для себе розраду, як духовну, так і тілесну.

Количество просмотров: 138

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!