Выбрать страницу

Керуючий Черкаською єпархією митрополит Феодосій відвідав монастирі Рівненщини

15 лютого 2022 р., з благословення єпископа Рівненського і Острозького Пимена, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій разом з ігуменями Красногірського та Мотронинського жіночих монастирів і групою паломників м. Черкаси відвідали ряд монастирів Рівненщини.

Корецький Свято-Троїцький ставропігійний жіночий монастир

Митрополит Феодосій разом із паломниками поклонилися головній святині обителі, образу Божої Матері «Споручниця грішних» Корецька, родовій іконі князів Корецьких та іншим святиням монастиря. Також владика Феодосій звершив заупокійну літію на могилі настоятельки обителі ігуменії Рафаїли (Хільчук), яка спочила 4 листопада 2021 року.

Як повідомляв раніше сайт Черкаської єпархії, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій відвідав Свято-Троїцький Корецький ставропігійний жіночий монастир.

Історична довідка:
Нинішній монастир у м. Корець є четвертим від заснування.
Перший дівочий монастир був заснований у 1064 прп. Варлаамом, ігуменом Києво-Печерським, як Благовіщенський і зруйнований ордами хана Батия в 1242 р. Обитель незабаром відновили.
Другий монастир був розорений у 1496р. ордами кримського хана Менглі-Гірея. У зв’язку з постійними нападами монголо-татар на Волинь цей монастир на три чверті століття втратив своє офіційне існування.
У 1571 р. князь Корецький Євфимій Богуш розпочав відновлення з попелу Корецької обителі, а продовжив розпочату справу його син – князь Іоаким Богушевич. Монастир був освячений 1580 р. на честь Воскресіння Христового. Перетворився на руїни після пожежі у 1831 році.
У 1867 р. на прохання ігуменії Аполлінарії (Князєвої) руїни Троїцького монастиря було передано Воскресенському дівочому монастирю. Троїцький монастир було відновлено та освячено у 1880 році. У 1921 р. Воскресенський монастир був зайнятий польською місцевою поліцією, у зв’язку з тим, що цього ж року Західна Волинь опинилася під володінням Польщі. Усі сестри переселилися до Троїцького монастиря. З 1880 року до теперішнього часу обитель більше не закривалася.
У 1984р. Указом Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Пимена Корецькому Свято-Троїцькому жіночому монастирю була надана Патріарша ставропігія. У 1994 р. було передано руїни Воскресенського монастиря.

Межирицький Свято-Троїцький чоловічий монастир

Також владика Феодосій відвідав Межирицький Свято-Троїцький чоловічий монастир, головною святинею якого є ікона Божої Матері «Життєподательниця», написана в ХIV столітті і привезена князем Острозьким Іоанном від Константинопольського Патріарха в благословення за вірність та захист Православ’я З цією іконою пов’язано безліч зцілень від хвороб ніг, очей та ракових захворювань.

Гостей тепло вітали представники братії монастиря та провели екскурсію, показавши всю красу храмів і прилеглих монастирських угідь.

Історична довідка:
Монастир був заснований ченцями Києво-Печерської Лаври на початку 40-х років XIII століття після взяття Києва монголо-татарськими військами на чолі з ханом Батиєм. Обитель має вигляд фортеці. За часів польсько-католицького гніту на Волині Межирицький монастир перебував під опікою князя Костянтина Костянтиновича Острозького. 
У XVII столітті історія православного монастиря закінчується, причиною тому став правнук князя Василя Острозького Януш Острозький, який зрадив Святе Православ’я і прийняв католицтво. Свято-Троїцький храм і монастир перейшов до католицького ордена францисканців. У 1866 році царським Указом імператора Олександра II католицький монастир був повернений до православної парафії, а сам монастир кілька десятиліть був недіючим.
Монастирське життя було відроджено влітку 1991 року з благословення правлячого архієрея архієпископа Рівненського і Острозького Іринея.

Свято-Покровський Гощанський жіночий монастир

Того ж дня паломники на чолі з митрополитом Феодосієм побували у Свято-Покровському Гощанському жіночому монастирі, де відвідали монастирські храми, поклонилися святиням обителі.

Історична довідка:
Монастир був заснований у 1638-1639 рр. власницею Гощі княгинею Регіною (Іриною) Соломирецькою, від роду благодійників Почаївського монастиря – Гойських. Ірина Соломирецька, заснувавши монастир, влаштувала при ньому православну школу, яка була підпорядкована Києво-Братському училищу при монастирі. Основним опікуном цієї школи був святитель Петро Могила, митрополит Київський і Галицький, а першими ректорами її були Ігнатій Оксенович-Старушевич та архімандрит Інокентій (Гізель), який пізніше став ректором Києво-Могилянської академії.
У 40-х роках ХVII століття Гощанський монастир переходить до ченців католицького ордена василіан. В 1796 Свято-Михайлівський храм Гощанського монастиря стає православним приходом, хоча василіанський монастир діяв в монастирських будівлях ще до 1833 року.
У відання православного духовенства Гощанський монастир перейшов у 1833 році.
У роки радянської влади монастирські будівлі використовувалися у різних суспільних та господарських цілях.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 29 грудня 1993 року було поставлено благословити та відкрити у смт. Гоща Свято-Покровський жіночий монастир.

 

Количество просмотров: 279

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!