Митрополит Феодосій вшанував пам’ять святого великомученика Димитрія Солунського (+ВІДЕО)

8 листопада 2022 р., у день пам’яті св. вмч. Димитрія Солунського, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в храмі на честь прп.Серафима Саровського смт.Драбів.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Драбівського округу і настоятель храму протоієрей Димитрій Івануса, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок і духовенство єпархії.

На сугубій єктенії було піднесено молитву за мир в Україні.

Наприкінці богослужіння митрополит Феодосій звернувся до прихожан зі словом проповіді, в якій розповів про життєвий подвиг великомученика Димитрія Солунського та особливості вшанування мощей святих у Православній Церкві.

Святий Димитрій особливо близький нашому народові, оскільки він мав слов’янське походження. Уже з 11 століття на території Київської Русі з’являлися храми і монастирі, присвячені святому великомученику. З молодості він був обдарований від Бога багатьма талантами. Бачачи управлінські здібності Димитрія, римський імператор Галерій Максиміан призначив його проконсулом Фессалонікійської області. Відтоді життєвий шлях подвижника був тісно пов’язаний із містом Солунь. Там же він прийняв мученицьку кончину, захищаючи гнаних фессалонікійських християн.
Церква називає святого Димитрія Мироточивим. У 7 столітті один із його шанувальників захотів побудувати кам’яний храм на місці гробниці великомученика. Тоді його мощі були знайдені повністю нетлінними. Вони мироточили і виділяли пахощі, які поширилися по всьому місту. Це дивовижне чудо тривало протягом багатьох століть.

На завершення богослужіння митрополит Феодосій привітав настоятеля храму і благочинного Драбівського округу протоієрея Димитрія Іванусу з Днем пам’яті його небесного покровителя і передав йому в дар ікону Пресвятої Богородиці. Також архієрей адресував привітання клірику Драбівського округу протоієрею Андрію Шкрабі з 15-річчям служіння у священному сані. У якості подарунку до пам’ятної дати, митрополит Феодосій передав протоієрею Андрію образ Пресвятої Богородиці “Іверська”.

Після Літургії архіпастир разом із духовенством відвідав місцеве кладовище, де звершив заупокійну літію на могилі спочилого протоієрея Ярослава Івануси, благочинного Золотоніського округу.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

Вересень 2024