Выбрать страницу

Митрополит Феодосій звершив Літургію у Свято-Покровському Красногірському монастирі у свято Козельщанської ікони Пресвятої Богородиці (+ВІДЕО)

4 березня 2023 р., у свято Козельщанської ікони Пресвятої Богородиці, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському Красногірському монастирі. Керуючому єпархією співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, благочинний Чорнобаївського округу протоієрей Валерій Русняк, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок і духовенство єпархії.

На Літургії молилися настоятелька обителі ігуменія Арсенія з сестрами.

За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.

Після закінчення Літургії архієреєм і духовенством було звершено молебень перед образом Пресвятої Богородиці “Козельщанська”.

На завершення богослужіння митрополит Феодосій звернувся до сестер, парафіян і прочан обителі зі словом проповіді, розповівши про шанування Козельщанської ікони і чудотворення, що відбуваються за молитвами перед нею.

***

Козельщанська ікона Пресвятої Богородиці прославилася у зв’язку зі зціленням 21 лютого (5 березня) 1881 р. за молитвою перед нею графині Марії, доньки графа Володимира Капніста, яка страждала з 1880 р. від хвороби ноги, а потім і всього тіла. Перед поїздкою до лікарів Марія звернулася з молитвою до Богородиці і за сімейною традицією почистила її ризу. За словами самої Марії Володимирівни, вона одразу після молитви відчула полегшення і приїхала до лікарів абсолютно здоровою. Також від ікони відбулося ще кілька зцілень. Коли сім’я повернулася додому в Козельщину, вся околиця вже знала про зцілення від Козельщанської ікони і багато хто зібрався для поклоніння образу. Оскільки зберігати ікону в будинку вже не було можливості, то 23 квітня 1881 р. її було перенесено в спеціально влаштовану тимчасову каплицю.

У 1882 р. для ікони було побудовано церкву. При ній 1885 р. було засновано жіночу громаду, перетворену 17 лютого (1 березня) 1891 р. на Козельщанський Різдва Богородиці монастир. Ікона зберігалася в монастирі до його закриття в 1929 р. Потім ікону ховали черниці. 23 лютого 1993 р. ікона повернулася у знову відкритий Козельщанський монастир.

Козельщанська ікона належить до іконописного типу Одигітрія. Богонемовля напівлежить на руках Пресвятої Богородиці, у правій руці Він тримає хрест. На столику поруч із зображенням поміщені Чаша і лжиця, як символ Таїнства Причастя.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 118

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!