Митрополит Феодосій звершив Літургію на честь 70-річчя Преображенського храму в Дахнівці (Черкаси) (+ВІДЕО)

9 червня 2024 року, в Неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському храмі в мікрорайоні Дахнівка м. Черкаси. Освячений у 1954-му році на місці знищеного більшовиками храму 17 століття, він залишався діючим за радянських часів, разом із храмом Різдва Пресвятої Богородиці в м. Черкаси.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, завідувач канцелярією Черкаського єпархіального управління та настоятель Преображенського храму протоієрей Анатолій Чертополох і духівник Черкаського Марфо-Маріїнського сестринства милосердя протоієрей Олександр Смик.

На Літургії молилися сестри Марфо-Маріїнського сестринства милосердя, які знайшли духовний притулок у Преображенському храмі після їхнього вигнання з храму при 1-й міській лікарні м. Черкаси, в якому вони молилися два десятиліття.

Наприкінці богослужіння митрополит Феодосій звернувся до сестер милосердя зі словом архіпастирської розради і духовної настанови. Архієрей наголосив, що сестри милосердя, черниці та православні трудівниці-мирянки являють собою цвіт християнських жінок на Черкащині. Вони уподібнюються жонам-мироносицям у служінні Богу, Його священству, а також знедоленим людям, народу Божому, і в їхній особі – Самому Господу Іісусу Христу.

Владика зазначив, що подібно до святих жон-мироносиць, черкаські сестри милосердя також зазнають гонінь за віру і мужньо звершують подвиг сповідництва. “Ви проповідуєте Євангеліє своїм служінням, своїм словом і своїм життям”, – духовно підбадьорив сестер архієрей.

Окреме звернення митрополит Феодосій адресував Надії Анатоліївні Чернявській – іконописцю, яка постраждала під час останньої провокаційної акції “активістів” біля Соснівського суду м. Черкаси. За мужнє стояння у вірі Керуючий Черкаською єпархією удостоїв жінку вищої єпархіальної нагороди – відзнаки “За вірність Церкві та мужність”.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Июнь 2024