На 29-річчя архієрейської хіротонії спочилого митрополита Софронія черкаська паства молитовно вклонилася її першому архіпастирю

9 серпня 2021 року, після соборного архієрейського богослужіння, яке правилося у кафедральному Архангело-Михайлівському соборі, її учасники звершили панахиду на могили видатного архієрея Української Православної Церкви, першого керуючого архієрея Черкаської єпархії, яка відзначає зараз своє 29-річчя, — митрополита Софронія.

Покійний владика очолював Черкаську кафедру одразу після її утворення у сані єпископа Черкаського і Канівського. 28 років, протягом яких владика Софроній перебував на цій посаді, були сповнені багатьох видатних справ у храмобудівництві, відкритті нових парафій і монастирів, прославленні місцевих святих, духовно-просвітницькій роботі.

Цьогоріч дбанням нинішнього керуючого архієрея — Високопреосвященнішого архієпископа Феодосія — на місці поховання владики Софронія встановлено величний надгробний хрест.

Святкування 30-річчя Черкаської єпархії, яке відзначатиметься наступного року, передбачатиме низку молитовних, культурно-просвітницьких, інформаційних та інших заходів, у тому числі увічнення пам’яті спочилого владики Софронія. Зокрема планується встановлення його пам’ятника-бюсту поруч із кафедральним собором.

Прес-служба Черкаської єпархії