Митрополит Феодосій звершив Літургію на Христо-Рождественському архієрейському подвор’ї Черкас (+ВІДЕО)

27 жовтня 2022 року, в день пам’яті мчч. Назарія, Гервасія, Протасія та Келсія, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну Літургію на архієрейському подвор’ї – храмі на честь Різдва Христового у м.Черкаси.

Високопреосвященнішому владиці співслужило духовенство єпархії.

Приводом для святкових урочистостей став день пам’яті Небесного покровителя намісника подвор’я – ієрея Назарія Княжука. Ініціативний і працьовитий священик, разом із парафіянами, продовжує невпинно працювати над будівництвом храму і духовним становленням громади, незважаючи на всі труднощі та виклики сучасності.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

На завершення Літургії, митрополит Феодосій виголосив проповідь, в якій докладно розповів про життя і подвиги мучеників, які постраждали за часів Римської імперії від жорстоких гонінь імператора Нерона. Через три століття, за царювання благочестивого імператора Феодосія, їхні тіла були знайдені святителем Амвросієм Медіоланським.

Архипастир зазначив, що за всіх часів православні прочани їдуть до італійського міста Мілан, до місць поховання святих мучеників Назарія, Гервасія, Протасія та Келсія, де подовгу моляться біля рак з їхніми мощами.

Особливу увагу митрополит Феодосій загострив на особистості мученика Назарія, чий подвиг християнського служіння ув’язненим, під загрозою гонінь, примітний. І сьогодні, за словами архієрея, є люди, які зазнають різних утисків за те, що їх світогляд і погляди відрізняються від думки більшості. У той же час, завжди знаходяться і ті, хто готовий допомогти пригніченим і захистити їх від неправедного засудження.

Архипастир побажав усім присутнім мати добру прихильність до служіння Церкві, захисту ближніх і допомоги тим, хто потребує підтримки і теплого слова.

Також, митрополит Феодосій привітав ієрея Назарія Княжука з Днем Ангела. «Ми бажаємо Вам завжди нести у своєму серці запоруку правди та чесності перед Богом, запоруку сумлінності та прагнення допомогти ближнім», – підсумував Високопреосвященніший владика.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії