Митрополит Феодосій звершив Літургію в Неділю 7-му після Пасхи в кафедральному соборі м.Черкаси

16 червня 2024 року, в Неділю 7-му після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив пізню Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.

Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

У день пам’яті святих отців Першого Вселенського Собору (325 р.) Церква нагадує вірянам про один із головних догматів Православної віри – єдиносущість Бога-Сина Богу-Отцю. Затвердження цього правила віри спростувало лжевчення олександрійського священика Арія. Єретик вважав, що Господь Іісус Христос, як і Бог-Отець, був створений до створення світу, але мав іншу сутність, ніж Його Батько. Викривши проповідника єресі у віровідступництві, Собор єпископів одноголосно ухвалив, що Спаситель є єдиносущний Отцю, а хто наважиться вчити іншому – буде підданий анафемі (відлученню від Церкви). Відтоді православні християни щодня повторюють цей догмат, читаючи Символ віри.

Після закінчення богослужіння митрополит Феодосій звернувся до пастви з проповіддю, в якій розкрив значення діянь I Вселенського Собору в становленні церковної догматики.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Червень 2024