Митрополит Феодосій звершив освячення Архангело-Михайлівського храму в селі Карашина (+ВІДЕО)
16 березня 2024 року, у свято всіх преподобних отців, що в подвизі просіяли, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив чин Великого освячення Архангело-Михайлівського храму в селі Карашина Корсунь-Шевченківського благочиння.
Перед початком богослужіння архієрей звернувся до парафіян зі словом настанови, роз’яснивши сенс звершуваних священнодій.
Далі відбулося освячення головного престолу храму. Нижній приділ на честь прп. Іова, ігумена Почаївського, був освячений 29 вересня 2019 року митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм.
Під час богослужіння було звершено Хресний хід навколо храму з часткою мощей свщмч. Макарія Канівського, після чого святиня була вкладена в освячений престол.
Після освячення храму митрополит Феодосій звершив у ньому першу Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, настоятель храму ієрей Андрій Малений і духовенство благочиння.
На Літургії молилася настоятелька Спасо-Преображенського Стеблівського жіночого монастиря ігуменія Манефа.
На Малому вході, за старанне служіння Церкві, митрополит Феодосій вручив клірикам Черкаської єпархії богослужбові нагороди. Ієрей Андрій Малений був нагороджений наперсним хрестом з прикрасами; ієрей Олександр Шевченко та ієромонах Серафим (Гриценко) – правом носіння палиці.
На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Після закінчення Літургії митрополит Феодосій звернувся до прочан із проповіддю про значення православного храму в духовному житті християнина. Владика підкреслив, що з вірою в Бога людина може пережити будь-які труднощі. А Божу благодать кожен вірянин може удосталь отримати через відкриті Царські врата храму, причащаючись Святих Христових Тайн і беручи участь у церковних Таїнствах.
Архієрей привітав парафіян зі знаковою подією і закликав їх дбайливо зберігати в пам’яті подію освячення їхнього храму, передаючи свої спогади дітям, онукам і родичам.
Митрополит Феодосій також вручив благодійникам храму і парафіянам, які потрудилися у справі його будівництва та благоустрою церковні нагороди.
***
Церковне життя в селі Карашина має більш ніж 200-річну історію. Згідно з архівними даними, храм на честь Архістратига Михаїла було збудовано 1779 року. Перша згадка про нього відноситься до 1816 року. Будучи сільською парафією, вона була досить численною. До неї входило 97 чоловіків і 203 жінки.
На 1824 рік до храму було приписано село Листвина, жителями якого духовно опікувався місцевий священик. На 1864 рік храму в селі вже не було, а парафію було приписано до Преображенського храму м.Корсуня.
Будівництво дерев’яної церкви почалося 1889 року. На 1916 рік у селі проживало 1032 людини православної віри, що свідчить про розквіт благочестя в цій місцевості. Кліриками Архангело-Михайлівського храму в різні періоди його історії були священики Трохим Прокопович, Гавриїл Нестеров і Гавриїл Кротович.
Після революційних подій початку XX століття церковне життя в селі припинилося і парафіяни надовго були позбавлені можливості молитися в храмі. Духовне відродження в цьому місці почалося разом із відродженням усієї Церкви після довгих десятиліть безбожництва.
Молитвами і трудами нинішнього настоятеля парафії ієрея Андрія Маленого, його помічників і парафіян, у селі Карашина був побудований новий, затишний храм. Тепер тут знову звучить молитва і звершується Літургія. Віруючі знаходять у цьому храмі духовну розраду, живлячи свої душі Божественною благодаттю.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 124
Цей запис також доступний на: Russian