Митрополит Феодосій звершив панихиду на могилі священнослужителів: діда і батька письменника І. Нечуя-Левицького
17 січня 2024 року, після Божественної літургії у Спасо-Преображенському Стеблівському монастирі, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій відвідав Свято-Вознесенський храм у смт. Стеблів. У XIX столітті на цьому місці стояв храм, поруч із яким було поховано священиків Стефана і Симеона Левицьких – рідних діда і батька українського письменника Івана Нечуя-Левицького. На їхній могилі архієрей звершив заупокійну панихиду.
У Стеблеві відомий літератор народився і провів своє дитинство. Його батько був освіченою людиною прогресивних поглядів, мав велику домашню бібліотеку та власним коштом влаштував школу для селян, у якій Іван навчився читати й писати. Благочестива мати майбутнього прозаїка померла рано, коли йому йшов тринадцятий рік. У своїх мемуарах Нечуй-Левицький згадує, що вона вміла добре читати церковнослов’янською і любила читання житій святих.
“А зорі так пишно сяяли на синьому небі! А земля й небо мліли так солодко в теплому повітрі, що будили сповідання, навіювали якесь щастя, якийсь спокій на кожну душу”, – такі світлі спогади про рідну Черкащину залишилися в пам’яті письменника. Художні образи малої Батьківщини лягли в основу сюжетів багатьох творів автора, що стали класикою української прози.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 58
Цей запис також доступний на: Russian