Митрополит Іонафан очолив урочистості в Стеблівському жіночому монастирі Черкаської єпархії (+ВІДЕО)

23 жовтня 2022 року, в Неділю 19-ту після П’ятидесятниці, митрополит Тульчинський і Брацславський Іонафан на запрошення Керуючого Черкаською єпархією митрополита Черкаського і Канівського Феодосія очолив Божественну літургію в Свято-Преображенському Стеблівському жіночому монастирі Черкаської єпархії.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн, вікарій Тульчинської єпархії архієпископ Ладижинський Сергій, вікарій Миколаївської єпархії єпископ Новобузький Варнава та вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів єпархії.

Преосвященним владикам співслужило духовенство монастиря та гості в священному сані.

В цей день Свято-Преображенська Стеблівська обитель відзначала 70-річчя настоятельки ігумені Манефи. За богослужінням молилися насельниці Стеблівської обителі, а також настоятельки і сестри монастирів Черкаської єпархії.

Після читання Євангелія митрополит Іонафан звернувся до присутніх зі словом проповіді.

На сугубій єктенії митрополит Феодосій підніс молитву за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Феодосій подякував митрополиту Іонафану і Преосвященним архієреям за спільне богослужіння і відвідання Черкаської єпархії та подарував Керуючому Тульчинською єпархією ікону преподобномученика Макарія Канівського – небесного покровителя Черкаської землі, з часткою його святих мощей, а митрополит Іоанафан, в свою чергу, подякував владиці Феодосію за запрошення служити разом в стінах Стеблівського монастиря.

Також митрополит Феодосій від імені Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за заслуги перед Українською Православною Церквою та з находи 70-річчя з Дня нароження нагородив настоятельку монастиря ігуменю Манефу орденом УПЦ святої рівноапостольної княгині Ольги.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії